Путін знову переоцінив можливості російської армії, наказав захопити Донеччину до березня – ISW

Президент РФ путін знову переоцінив можливості російської армії, наказав захопити Донеччину до березня. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Можливо, путін знову переоцінив власні можливості російської армії, як раніше оцінювало ISW. ISW не виявило жодних доказів того, що російські сили відновили достатню бойову міць, щоб перемогти українські сили на сході України та захопити понад 11 300 квадратних кілометрів неокупованої Донецької області (понад 42 відсотки загальної території Донецької області) до березня, нібито наказав путін", - йдеться у повідомленні.

За попередньою оцінкою ISW, великий російський наступ, швидше за все, передчасно досягне кульмінації до квітня 2023 року, під час весняного сезону дощів, не досягнувши оперативно значущих результатів.

"Кульмінація російських сил може створити сприятливі умови для того, щоб українські сили використали їх у власному контрнаступі наприкінці весни чи влітку 2023 року після залучення поставок західних танків", - зазначають аналітики.

Крім того, російські офіційні особи продовжують спроби представити війну в Україні як загрозу існуванню для російської аудиторії, щоб створити інформаційні умови для тривалої війни та підтримувати внутрішню підтримку продовження військових операцій.

Однак ці зусилля російських офіційних осіб, пише ISW, не досягають бажаного ефекту спонукання росіян брати участь у війні.

Як повідомлялося раніше, у Сполучених Штатах радять українським силам відійти від Бахмута, щоб зберегти ресурси для контрнаступу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті