Путін знову набрехав: тепер про "безмежні" енергоресурси Росії 

Путін знову набрехав, заявивши, що енергетичні ресурси Росії «безмежні». Про це російський диктатор заявив 18 жовтня на зустрічі з представниками ЗМІ країн БРІКС, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

За його словами, Росія є «найнадійнішим» джерелом енергоносіїв для своїх партнерів, головним з яких став Китай. «Китайські партнери із задоволенням купують російські енергоносії», - похвалився Путін, додавши, що КНР є найбільшою економікою світу за паритетом купівельної спроможності, а відносини Москви з Пекіном “гарантують” світову стабільність.

Водночас, за оцінкою Рахункової палати РФ, яка 2020 року проводила комплексну ревізую мінерально-сировинної бази країни, на Росію припадає 6% світових запасів нафти, 20% газу і 11% - вугілля. Їхню валову вартість СП оцінила у $20 трильйонів.

При цьому, зазначало відомство, за поточного видобутку запасів нафти вистачить лише на 35 років, а газу - на 50 років. При цьому дві третини нафтових родовищ припадає на важковидобувну нафту, розташовану переважно в Арктиці (60%). Її видобуток коштує дорого і потребує сучасних технологій. Якщо виключити малорентабельні поклади, нафти в країні залишилося лише на 20 років. Щодо газу, то якісні запаси («сухий газ» - практично чистий метан, що не містить важких гомологів) також «істотно нижчі» за загальні.

У стратегії розвитку мінерально-сировинної бази, яку 2024 року підготував уряд РФ, нафту віднесено до категорії корисних копалин, видобуток яких на поточному рівні «недостатньо забезпечений запасами до 2035 року».  Аналогічна ситуація - із запасами золота, срібла та алмазів, ідеться в документі.

Без нових родовищ, згідно зі стратегією, видобуток цих ресурсів «залишатиметься стабільним протягом 15-20 років, а потім поступово почне знижуватися».

Як повідомлялося, Путін придумав нову причину агресії РФ проти України: нібито західні еліти націлили її на Росію.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті