Путін готовий на обмін територіями, але вимагатиме нейтрального статусу України на переговорах із Трампом - Bloomberg

Російський диктатор Путін готовий обговорювати обмін територіями з Україною в умовах окупації частини Курської області, але хоче залишити за собою 20% фактично підконтрольної Росії території України. Про це пише Bloomberg, - повідомляє видання «Важливі історії».

Серед ультиматумів, які Путін хоче виставити на переговорах з Дональдом Трампом: Україна повинна залишитися нейтральною державою і ніколи не вступати в НАТО. Також Київ має різко скоротити зв'язки з альянсом і обмежити свій військовий потенціал. Джерела Bloomberg зазначають, що зараз у Путіна зростає впевненість у домінуванні армії Росії на полі бою.

Позиція Кремля полягає в тому, що деякі члени НАТО можуть продовжувати постачання зброї Україні за двосторонніми угодами, але ця зброя не повинна використовуватися проти Росії або для звільнення раніше зайнятих ЗС РФ територій. 

Видання зазначає, що жорсткі вимоги Путіна будуть неприйнятними для України, але можуть дати Москві простір для маневру на переговорах.

Bloomberg з посиланням на джерела також додає, що вже зараз Україна і Росія ведуть переговори в Катарі, щоб унеможливити удари по атомних об'єктах в обох країнах. При цьому українські чиновники, з якими поспілкувалося агентство, наполягають, що переговори Москви і Києва обмежуються лише обміном військовополоненими і поверненням українських дітей.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга запевнив, що Україна не відмовлялася від принципу не вести переговори особисто з правителем Росії Володимиром Путіним.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті