"Путін демонструє свою слабкість, ресурси РФ не є безмежними" – політолог про загострення ситуації в Сирії

Росіяни вже не мають ресурсів для кардинальної зміни ситуації в Сирії, і цим Путін демонструє свою слабкість. Про це в коментарі "ОстроВу" розказав політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

"Для РФ події в Сирії означають ослаблення свого геополітичного проекту з точки зору регіону впливу, який вона реалізовувала починаючи з 2010-х років. Особливо варто згадати, як Росія після підписання двосторонньої угоди з режимом Асада у 2016 році посилила свою присутність у регіоні з використанням власної армії. Ми пам'ятаємо жахливі бомбардування Алепо, зокрема медичних закладів та інших цивільних об'єктів.

А те, зо відбувається зараз, показує, що РФ не може розпорошуватися на кілька фронтів, оскільки, виходячи з ситуації в Україні, вони витягли свої найбільш дієві ресурси з Сирії, Африки та інших регіонів, включаючи військових, які були на базах у Карабасі та інших ділянках. Це свідчить про те, що ресурси кремлівського режиму не є безмежними, і одна війна все ж таки виснажує їх по максимуму. І те, що зараз відбувається в Сирії з режимом Асада, показує, що Путін не може в довгостроковій перспективі виконувати взяті на себе зобов'язання", - розповив він.

За словами політолога, це питання стосується не лише РФ, а й кооперації в рамках нової "осі зла" (Москва-Пекін-Тегеран-Пхеньян).

"Зараз росіяни пояснюють свій відхід, евакуюючи власний флот і військових, стверджуючи, що Іран мав захищати Сирію, а сирійські війська Асада повинні були відповідати повстанцям. Таким чином, РФ шукає шляхи пояснення власної неспроможності допомогти нинішньому режиму в Дамаску", - зазначив Ігор Чаленко.

За його словами, можливий крах режиму Асада є певним "маяком" для інших російських партнерів.

"Ми знаємо, що Кремль робить заявку ледь не на третій полюс в світі. Зараз ситуація схожа на те, що відбулося з Вірменією в рамках ОДКБ, коли РФ кинула Пашиняна на темі, яка для вірмен була національним інтересом. І зараз  ми вкотре бачимо, як режим Путіна просто кидає режим Асада, і це всі бачать. Відповідно, можна уявити, як будуть ставитись до РФ.  Путін демонструє свою слабкість, і є розуміння, що в Сирії росіяни вже не мають ресурсів для кардинальної зміни ситуації", - підкреслив він.

Ігор Чаленко звертає увагу на специфічні відносини між РФ та Туреччиною, оскільки загострення ситуації в Сирії відбувається не без допомоги Реджепа Ердогана.

"Росія не може відкрито конфліктувати з Туреччиною, оскільки 8% підсанкційної продукції надходить через Анкару. Росія не хоче втрачати країну, яка намагається балансувати на двох фронтах, тому не може сильно критикувати Ердогана", - сказав політолог.

Як повідомлялося раніше, опозиційні до режиму Асада сили активно просуваються на південь Сирії.

У четвер, 5 грудня, сирійські повстанці захопили важливе місто Хама.

Статті

Донецьк
07.01.2025
14:44

Чому нерухомість в Донецьку така дорога

По-перше, високі ціни на житло зумовлені високими зарплатами. Зрозуміло, це не стосується середньостатистичного донеччанина, зарплата якого коливається від 30 до 60 тисяч рублів.
Країна
06.01.2025
12:00

2025: відновлення відкладається

Вище стелі не стрибнеш. А можливості української економіки в умовах війни її якраз досягли. Тому наступного року і наш Кабмін, і Єврокомісія, і Міжнародний валютний фонд – усі очікують уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП)...
Донбас
05.01.2025
17:38

Ліки від похмілля, пиво від слабоумства, бенкет горою і залишені без хліба діти.... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулий тиждень припав на підготовку до Нового року, власне свято і, звичайно ж, на наслідки новорічних гулянь. На окупованому Донбасі ці самі гуляння «царським велінням» затягнулися аж до 8 січня, тож не дивно, що на перше місце в місцевих ЗМІ...
Всі статті