"Психіатрія війни": фахівці з Луганщини розповіли у Дніпрі про способи подолання психотравм (ФОТО)

Подолання психотравм, пов’язаних із війною, фахівці з Луганщини обговорили на засіданні круглого столу "Психічне здоров’я населення в умовах війни: проблеми, шляхи вирішення" у Дніпрі. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай у своєму Телеграм-каналі.

"Сьогодні ми фактично створюємо психіатрію війни, яка, зокрема, працюватиме з відтермінованими психотравмами та їх наслідками", – зазначив доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неврології, психіатрії та наркології Луганського державного медичного університету Микола Овчаренко.

Уточнюється, що Овчаренко також є генеральним директором Луганського обласного Центру психічного здоров’я, що до початку повномасштабних бойових дій працював у Рубіжному і надавав всебічну підтримку учасникам бойових дій.

Як підкреслюється в повідомленні, 55 тисяч луганчан знайшли тимчасовий прихисток саме в Дніпропетровській області. Тож проблему подолання психотравм, пов’язаних із війною, обговорювали разом із дніпропетровськими колегами, які також мають практичні напрацювання у цьому напрямі.

"Дослідження і гіркий досвід інших країн, що постраждали від збройних конфліктів, показує: щонайменше кожна п’ята людина матиме негативні наслідки для психічного здоров’я, а кожна десята відчує ці наслідки на рівні середньої тяжкості або важкої хвороби", – зазначила заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська.

Як підкреслила Безгинська, навіть тих, хто зміг стійко перенести перші місяці війни, чекає ментальне виснаження, адже звикання до постійного перебування в умовах війни також може мати негативний вплив на психічне здоров’я.

Уточнюється, що за інформацією міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, психологічної підтримки потребуватимуть близько 15 мільйонів українців, з них трьом-чотирьом потрібно буде призначати медикаментозне лікування.

"Особлива категорія – це люди, які отримали поранення та каліцтва, адже вони мають психічні розлади, з якими у мирні часи фахівці не стикались. За даними досліджень, "психологічні наслідки переможців" у Другій Світовій війні були подолані через три покоління… Ця проблема постане і перед нами після Перемоги. Тому вже зараз ми маємо напрацювати механізми ефективного їх подолання", – зазначила генеральна директорка КНП "Дніпропетровська обласна лікарня з надання психіатричної допомоги", професорка Світлана Мороз.

За словами Миколи Овчаренка, після одного-двох років війни комбатанти мають два-три захворювання, через чотири роки – п’ять-шість захворювань. Зокрема, 100% учасників бойових дій мають проблеми серцево-судинної системи, на другому місті – цукровий діабет, на третьому – онкологічні хвороби на психосоматичному підґрунті. Тож їх лікування потребує комплексного підходу.

Раніше "ОстроВ" повідомляв про те, як фахівці з Луганщини, в тому числі Микола Овчаренко, працюють з дітьми із розладом аутичного спектру.

Також раніше повідомлялось, що Луганський медуніверситет відновлює підготовку спеціалістів за чотирма фахами в Рівному.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті