Псевдореферендуми на окупованих територіях: росіяни можуть змусити людей "голосувати вдома" - ISW

Росіяни на окупованій частині півдня України можуть прискорити проведення псевдореферендуму про приєднання до РФ та реалізувати варіант так званого "голосування" вдома. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), за підсумками минулої доби 7 серпня.

"Російська окупаційна влада може прискорити підготовку до нелегітимних псевдореферендумів з приводу російської анексії окупованої української території", - йдеться у повідомленні.

Так, мер Мелітополя Запорізької області Іван Федоров повідомив 7 серпня, що опір мешканців України змушує російську владу «постійно» змінювати свої плани проведення референдуму.

"Федорів заявив, що окупаційна влада запланувала один день голосування, але тепер розглядає можливість семиденного «голосування з дому», протягом якого озброєні російські військовослужбовці ходитимуть по домівках і «опитуватимуть» мешканців Мелітополя", - повідомили аналітики.

Вони зазначають, що Федоров заявив, що лише близько 10% мирних жителів, які залишилися в Мелітополі, підтримують російську окупацію, і попередив, що російські солдати загрожуватимуть розстрілу жителям, які не проголосують за анексію.

Радник української Херсонської адміністрації Сергій Хлань також зазначив, що окупаційна влада ще не повністю визначила умови проведення референдуму станом на 7 серпня, але прискорює його підготовку після тритижневої паузи у цьому процесі, яку Хлань пояснив атаками українських HIMARS на логістику російських окупантів.

"Окупаційна влада також може змінити терміни своїх фіктивних референдумів у відповідь на зміну реальності на місцях, включаючи контрнаступ українських військ. Хлань повідомив, що попередньою датою референдуму залишається 11 вересня", - зазначили в ISW.

"Відмовляючись від можливості особистого голосування та переходячи на поквартирні опитування, російська окупаційна влада розширює свої можливості для прямого залякування українських мирних жителів. У цих зусиллях немає необхідності підтасовувати результати голосування відповідно до бажаного Кремля результату, але вони роблять практично неможливим будь-який незалежний нагляд за голосування", - наголосили в Інституті вивчення війни.

Вони також зазначили, що Кремль може призначити різні типи голосування в різних окупованих районах залежно від передбачуваної підтримки місцевого населення, ризику партизанських нападів і бюрократичних можливостей.

Наприклад, на окупованій частині Луганщини, за словами голови обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдаяросіяни, визначили місця для особистого проведення фіктивного референдуму про анексію.

"Гайдай повідомив, що російська окупаційна влада активно агітує за анексію, поширюючи пропагандистські газети і прив'язуючи надання гуманітарної допомоги, включаючи продукти харчування, воду та будівельні матеріали, до участі у псевдореферендумі", - пишуть експерти.

Вони зазначають, що частина Луганської області була окупована з 2014 року і, ймовірно, має більше можливостей для мобілізації колабораціоністів для управління виборчими дільницями, ніж на нещодавно окупованих територіях.

Також 3 серпня ISW повідомила, що окупаційна влада в Донецькій області може дозволити особисту та онлайн-участь, надаючи російським чиновникам кілька важелів для зміни результатів.

Як повідомляв "Остров", президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 7 серпня заявив, що якщо російські окупанти підуть проведуть псевдореферендуми на півдні нашої країни, для себе закриють будь-яку можливість переговорів з Україною.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 7 серпня заявив, що якщо російські окупанти проведуть псевдореферендуми на півдні нашої країни, то закриють для себе будь-яку можливість переговорів з Україною.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті