Псевдопрокурори з міст, окупованих з 2014 року, почали працювати на рашистів на півночі Луганщини

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури, Старобільської та Щастинської окружних прокуратур чотирьом жителям Луганської області повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора 30 липня.

"За даними слідства, після повномасштабного російського вторгнення керівництво окупаційних органів влади почала створювати "районні прокуратури", що входять до так званої "генпрокуратури ЛНР", – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що в такий спосіб окупанти формують у місцевого населення уявлення про функціонування фейкових правоохоронних органів.

Як уточнюється в повідомленні, з березня по травень 2022 року підозрювані призначені в районні підрозділи незаконно створеної "генпрокуратури ЛНР".

Наразі двоє з них – мешканці Луганська – обійняли посади прокурорів у так званій "прокуратурі Біловодського району генпрокуратури ЛНР". Мешканець окупованого Довжанська погодився на пропозицію окупантів спочатку виконувати обов’язки, а пізніше очолити так звану "прокуратуру Новоайдарського району генпрокуратури ЛНР". Ще один підозрюваний – мешканець Молодогвардійська – працюватиме у окупаційній "прокуратурі Марківського району генпрокуратури ЛНР".

Уточнюється, що підозрювані – колишні прокурори Луганщини, які у 2014 році залишилися на тимчасово окупованій території. Наразі у своїй діяльності псевдопрокурори підтримують дії держави-агресора, впроваджуючи на території громад проросійське законодавство.

Досудове розслідування здійснюється слідчими 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Раніше повідомлялось, що на Луганщині колаборантів серед керівного складу дуже мало.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті