Псевдопрокурори з міст, окупованих з 2014 року, почали працювати на рашистів на півночі Луганщини

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури, Старобільської та Щастинської окружних прокуратур чотирьом жителям Луганської області повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора 30 липня.

"За даними слідства, після повномасштабного російського вторгнення керівництво окупаційних органів влади почала створювати "районні прокуратури", що входять до так званої "генпрокуратури ЛНР", – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що в такий спосіб окупанти формують у місцевого населення уявлення про функціонування фейкових правоохоронних органів.

Як уточнюється в повідомленні, з березня по травень 2022 року підозрювані призначені в районні підрозділи незаконно створеної "генпрокуратури ЛНР".

Наразі двоє з них – мешканці Луганська – обійняли посади прокурорів у так званій "прокуратурі Біловодського району генпрокуратури ЛНР". Мешканець окупованого Довжанська погодився на пропозицію окупантів спочатку виконувати обов’язки, а пізніше очолити так звану "прокуратуру Новоайдарського району генпрокуратури ЛНР". Ще один підозрюваний – мешканець Молодогвардійська – працюватиме у окупаційній "прокуратурі Марківського району генпрокуратури ЛНР".

Уточнюється, що підозрювані – колишні прокурори Луганщини, які у 2014 році залишилися на тимчасово окупованій території. Наразі у своїй діяльності псевдопрокурори підтримують дії держави-агресора, впроваджуючи на території громад проросійське законодавство.

Досудове розслідування здійснюється слідчими 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Раніше повідомлялось, що на Луганщині колаборантів серед керівного складу дуже мало.

Статті

Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Всі статті