Прифронтове Добропілля товарами забезпечене належним чином, хоч ціни й не низькі – джерело "ОстроВа" (ФОТО)

У магазинах прифронтового Добропілля є все необхідне, хоча ціни в місті й зависокі. Про це "ОстроВу" повідомила директорка ТЦ "Добропілля" Ірина Шнуренко 16 липня.

"На сьогодні у місцевих крамницях є всі необхідні товари – починаючи від хлібу та м’ясних продуктів, закінчуючи побутовою хімією. Постачання стабільне та вже налагоджене", – каже Ірина Шнуренко.

Як уточнює пані Ірина, більшість з постачальників зараз відновили роботу: дехто перебазувався, переїхав у більш безпечні регіони, але підприємці продовжують співпрацю. Є й такі, хто працює на тих самих локаціях.

"Наприклад, торти ми отримуємо зі Слов’янська, також є товари з Краматорська, з Дніпра дуже багато. Майже всі, з ким ми працювали до війни, залишилися на ринку", – розповідає підприємиця.

За її словами, найважчими були перші два місяці війни, адже тоді у Добропілля просто не хотіли везти товар.

"Надвисокі ціни на пальне та повна дезорієнтація – тоді ніхто не знав, чого чекати від завтра, – згадує директорка ТЦ. – Багато постачальників тоді екстрено вивозили обладнання, машини. Ми продавали те, що було, шукали варіанти співпраці з іншими фірмами, іноді були просто порожні полиці, а коли товар нарешті привозили, формувалися величезні черги, люди панічно скуповували продукти. Зараз ми всі – і покупці, і підприємці – більш-менш заспокоїлися, працюємо у звичайному режимі".

Щодо цін на продукти харчування – за даними Державної служби статистики, у червні цього року вони зросли на 28,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

Як уточнюється, зокрема, найбільше подорожчали овочі – на 88,8%, хліб і хлібопродукти – на 34,1%, риба та рибні продукти – 30,2%. Але, крім загального підвищення цін, кінцевий цінник залежить від локальних підприємців.

Як каже Ірина Шнуренко, основна причина зростання цін – логістика, адже вартість продуктів у різних регіонах відрізняється.

"Якщо більшість маршрутів наших постачальників залишилися без змін і лишаються доволі безпечними досі (тільки бензин дуже дорогий), то в деякі міста доводиться їхати через блокпости, небезпечні ділянки, а все це впливає на ціни, – пояснює Ірина Шнуренко. – Я відштовхуюся від вартості, яку постачальники вказують у накладних. Стандартна націнка – від 5 до 15%, так було і до війни, Наприклад, зазвичай ціна на хліб у магазинах приблизно на 5-7 % вища від собівартості. В нас буханка хліба коштує десь 20 гривень, це з націнкою, а от у київських крамницях можна зустріти ціну 25-30 гривень. Це також залежить від початкової вартості, яку визначає постачальник".

Більш за все, за словами підприємиці, подорожчала свинина – ціни зросли у середньому на 15%. Кілограм курячого філе добропільцям зараз обійдеться у 130 гривень, а от ціни на яйця залишилися на довоєнному рівні – десяток коштує 27 гривень. Сіль та цукор мають майже однакову вартість – близько 30 гривень за кілограм.

Загалом, за словами місцевих мешканців, у місті працює більшість продуктових магазинів. Втім, деякі до роботи так і не повернулися – серед них мережевий супермаркет "Посад", який зачинили ще у квітні. Також не відновили роботу кілька невеликих продовольчих крамниць.

Втім, продовжують роботу інші мережеві магазини: АТБ, "Сімейна пекарня", "Єва", магазин компанії "Петриківка".

"Загальний настрій у мешканців прифронтового Добропілля оптимістичний", – каже Ірина Шнуренко. – Від початку травня життя тут якось стабілізувалося - знову почав працювати субботній ринок, до нашого ТЦ повернулися ФЛП з відділів одягу. Та й взагалі - до міста повертаються люди. Місто знову наповнене. Ми не плануємо нікуди виїжджати. Доки працюємо - доти живемо".

Раніше повідомлялось, наскільки зросли ціни в окупованому Старобільську на Луганщині.

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті