Проти росії діють 17 тисяч індивідуальних та секторальних санкцій, через які вона втратила 400 млрд доларів

Понад 17 тисяч індивідуальних і секторальних санкцій діють проти Російської Федерації. Завдяки цьому країна-агресор втратила 400 мільярдів доларів. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 27 лютого.

"Головне завдання в санкційній політиці — це надійно перекрити Росії всі обхідні шляхи для уникнення санкцій. Менше прибутків РФ — менше ракет і дронів летітиме в Україну", - зазначив Шмигаль.

За його словами, прем’єр-міністр, США, Канада, Велика Британія та Євросоюз впровадили нові санкції.

Зокрема, Сполучені Штати поширили їх на енергетичні компанії РФ, підприємства, що виробляють мікроелектроніку для ОПК, на банківський сектор та сектор IT, а також на транспортування російської нафти.

Британські партнери оновили санкційний список на сто позицій. Посилиться тиск на тих, хто допомагає Росії обходити обмеження в торгівлі нафтою. Санкції Британії зачіпають також алмазний сектор, виробництво міді, цинку, сталі та інші галузі.

Канада до нових санкційних списків включила 163 цілі. Це підприємства логістики, ВПК та пропагандисти.

Нові обмеження ЄС поширюються на виробників зброї та електроніки. Впроваджені більш жорсткі експортні обмеження, в тому числі щодо компаній, які базуються в третіх країнах.

Свій внесок в ослаблення Росії зробили також Австралія і Нова Зеландія.

"Загалом проти РФ вже діє 17 тисяч індивідуальних та секторальних санкцій. Завдяки цьому ворог втратив 400 млрд доларів. Це потужний удар. Але можна і треба зробити ще більше", - написав Шмигаль.

Як зауважив Шмигаль, додав, що Україна разом із партнерами цього року прагне напрацювати єдину юридичну рамку для конфіскації російських активів на користь нашої держави. "А це сотні мільярдів євро", - зазначив премʼєр.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті