Проєкт "Українська весна" розпочне у вересні новий культурний сезон у Франції

Проєкт «Українська весна» за підтримки Українського інституту та посольства України у Франції розпочинає у вересні новий сезон, який познайомить французьку публіку з сучасним українським культурним контекстом. Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Українського інституту.

«З вересня до лютого 2023 у рамках «Української весни» відбудеться близько 50 подій: лекцій, дискусій, кінопоказів, концертів, перформансів, літературних читань тощо. Кожна з них передбачає залучення аудиторії онлайн чи наживо», - поінформували в Українському інституті.

Зазначається, що мета «Української весни» – забезпечити якісний український контент у французькому експертному культурному полі, розширити фахові дискусії щодо історії та культури України і засобами культури і мистецтва спростувати хибні уявлення французів про Україну.

Програма нового сезону, зокрема, включає три виставки українського сучасного мистецтва, шість нетворкінгових зустрічей для представників сфери культури з України та Франції за напрямками музейна справа, пам’яткоохоронна сфера, кураторство сучасного мистецтва, журналістика, освіта у сфері культури, книжкова сфера.

Цієї осені події «Української весни» відбудуться не лише на базі Українського культурно-інформаційного центру в Парижі, а також на партнерських майданчиках.

На новий сезон запланована співпраця з французькими інституціями Centre Georges Pompidou, Sorbonne Université, Palais de Tokyo, Musee d’Orsay, CNL, Inalco, Académie de Paris, Institut Français тощо.

Українську культуру представлятимуть:

Щербенко Арт Центр;


ЄрміловЦентр;

Харківський літературний музей;

Український інститут книги;

Мистецький арсенал;

Одеський художній музей;

Львівська академія мистецтв тощо.
Проєкт «Українська весна» є ініціативою Українського інституту в партнерстві з посольством України у Франції. Він здійснюється за підтримки Благодійного фонду Dofa Fund та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проєкт, який був започаткований на волонтерських засадах, розпочався навесні. Він продемонстрував, що може задовольнити запит на знайомство з сучасною українською сучасною культурою, а також протидіяти російській пропаганді у Франції.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті