Проєкт "Українська весна" розпочне у вересні новий культурний сезон у Франції

Проєкт «Українська весна» за підтримки Українського інституту та посольства України у Франції розпочинає у вересні новий сезон, який познайомить французьку публіку з сучасним українським культурним контекстом. Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Українського інституту.

«З вересня до лютого 2023 у рамках «Української весни» відбудеться близько 50 подій: лекцій, дискусій, кінопоказів, концертів, перформансів, літературних читань тощо. Кожна з них передбачає залучення аудиторії онлайн чи наживо», - поінформували в Українському інституті.

Зазначається, що мета «Української весни» – забезпечити якісний український контент у французькому експертному культурному полі, розширити фахові дискусії щодо історії та культури України і засобами культури і мистецтва спростувати хибні уявлення французів про Україну.

Програма нового сезону, зокрема, включає три виставки українського сучасного мистецтва, шість нетворкінгових зустрічей для представників сфери культури з України та Франції за напрямками музейна справа, пам’яткоохоронна сфера, кураторство сучасного мистецтва, журналістика, освіта у сфері культури, книжкова сфера.

Цієї осені події «Української весни» відбудуться не лише на базі Українського культурно-інформаційного центру в Парижі, а також на партнерських майданчиках.

На новий сезон запланована співпраця з французькими інституціями Centre Georges Pompidou, Sorbonne Université, Palais de Tokyo, Musee d’Orsay, CNL, Inalco, Académie de Paris, Institut Français тощо.

Українську культуру представлятимуть:

Щербенко Арт Центр;


ЄрміловЦентр;

Харківський літературний музей;

Український інститут книги;

Мистецький арсенал;

Одеський художній музей;

Львівська академія мистецтв тощо.
Проєкт «Українська весна» є ініціативою Українського інституту в партнерстві з посольством України у Франції. Він здійснюється за підтримки Благодійного фонду Dofa Fund та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проєкт, який був започаткований на волонтерських засадах, розпочався навесні. Він продемонстрував, що може задовольнити запит на знайомство з сучасною українською сучасною культурою, а також протидіяти російській пропаганді у Франції.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті