Президент Польщі заявив, що блокада вступу України до ЄС «вписується в політику Путіна»

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував заяву міністра оборона країни Владислава Косіняка-Камиша про те, що Польща блокуватиме вступ України до ЄС у разі незгоди Києва з польськими пропозиціями щодо суперечливих питань спільної історії. Про це він сказав в інтерв’ю Polsat News 23 вересня, - пише "Радіо.Свобода".

«Якщо хтось каже, що збирається заблокувати доступ України до Європейського союзу, то він вписується в політику (президента РФ) Володимира Путіна», – заявив президент Дуда.

Він додав, що Путін напав на Україну, щоб зупинити її інтеграцію в ЄС. Анджей Дуда підкреслив, що між Україною і Польщею є складні теми, але його політика полягає в пошуку порозуміння між країнами.

«Я намагався діяти так, щоб не створювати точок напруги між Варшавою і Києвом, наскільки це можливо. Це було нелегко, тому що між нами є складні теми. Але я також обговорював ці питання з президентом Зеленським, і найкращим прикладом цього була присутність президента в Луцьку в річницю Волинської різанини (це офіційний польський термін на позначення подій на Волині під час Другої світової війни, українські історики говорять про «Волинську трагедію» обох народів – ред.)», – заявив Анджей Дуда.

Також президент Польщі наголосив, що знайти порозуміння з Польщею є також в інтересах України: «Знайти порозуміння з нами у всіх складних питаннях, в тому числі історичних, це також і інтересах України». «Прошу пам’ятати, що українці мають дуже багато проблем, пов’язаних зі своїм минулим з часу Другої світової війни», – додав він.

Тема Волинської трагедії є однією із найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Погляди Варшави і Києва на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін різняться. Але головна розбіжність ‒ це кількість жертв серед поляків і українців та звинувачення польською стороною УПА у масових вбивствах поляків на Волині.

У 2017 році Український інститут національної пам’яті наклав мораторій на ексгумацію тіл із поховань. Це називали відповіддю на бездіяльність польської влади щодо захисту українських поховань у Польщі.

Після обрання президентом України Володимира Зеленського у 2019 році заборона була знята, польські дослідники провели деякі роботи в Україні. Натомість Польща відновила знищений вандалами пам’ятник українським воїнам у Монастирі, але без відтворення їхніх імен.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті