Президент Молдови Майя Санду приїхала в Україну на річницю деокупації Бучі

В Україну на саміт з нагоди річниці деокупації Бучі прибули президентка Молдови Майя Санду, а також глави урядів Словаччини, Словенії та Хорватії Едуард Гегер, Роберт Ґобоб і Андрей Пленкович, - повідомляє ВВС.News.

"Сьогодні народ Молдови і я разом зі світовою спільнотою згадуємо терор, якого рік тому зазнали мирні жителі Бучі. Ми вшановуємо пам'ять невинних і сумуємо за ними. Демократичні країни повинні працювати разом, щоб ці злодіяння були розслідувані та покарані", - написала Санду у Твіттер.

"Європейська правда" повідомляє, що інформація про проведення саміту не була публічною, а візити іноземних лідерів не анонсували.

Зазначається, що візит Санду відбувається на тлі погіршення відносин росії та Молдови.

Санду провела зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Під час переговорів Зеленський наголосив, що обидві держави наражаються на загрози, в основі яких - агресія РФ і російська політика, тому спільними мають бути і відповіді України та Молдови на ці загрози, йдеться на сайті президента України.

Також Зеленський провів зустріч із прем'єром Словенії Робертом Голобом. Президент України наголосив на важливості нещодавнього рішення уряду Словенії про надання нового пакета військової допомоги Україні. Крім того, за його словами, на зустрічі обговорювали "європейську та євроатлантичну інтеграцію" України.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті