Президент Естонії підписав закон щодо конфіскації заморожених активів росії на користь України

Президент Естонії Алар Каріс 30 травня підписав ухвалений парламентом закон, що дозволяє використовувати заморожені російські активи для компенсації збитків, які росія завдає Україні внаслідок війни. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на ERR.

За словами глави Естонії, згідно із законом, може бути конфісковано та використано для відшкодування шкоди лише майно тих, "чий зв'язок зі скоєнням або сприянням протиправному діянню встановлено і достатньо доведено". 

"Отже, той факт, що чиїсь активи були заморожені через міжнародні санкції, не є достатньою підставою для відчуження майна", — сказав Каріс.

Він додав, що ухвалений закон необхідно тлумачити так, що "передача майна стосується тих, хто брав активну участь у скоєнні військової агресії або порушенні норм ведення війни".

Також Каріс визнав, що конфіскація майна у зв'язку з участю у військовій агресії може викликати "не прояснені юридичні питання, але парламент повинен мати можливість зробити політичний вибір навіть у такій неясній ситуації".

"Незалежно від того, що можна думати про обране в Естонії рішення, немає сумнівів у тому, що ми маємо знайти ефективні способи гарантувати право жертв агресії на отримання компенсації від винних у завданні шкоди", — сказав він.

Раніше 15 травня естонський парламент ухвалив закон, який дозволяє використовувати заморожені активи росії для компенсації збитків, завданих Україні внаслідок війни.

Нагадаємо, у Єврокомісії заявили, що перші надходження від заморожених активів РФ Україна може отримати вже до літа 2024 року.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті