Президент Чехії: Без реального тиску з боку Китаю на РФ не вийде змусити її змінити поведінку

Президент Чехії Петр Павел вважає, що РФ й Китай мають бути залучені у мирні ініціативи щодо припинення російсько-української для того, щоб такі ініціативи були результативними. Про це Павел сказав в інтерв’ю чеському агентству ČTK, текстовий переказ якого опублікувало видання IDNES 25 липня.

"Без Росії та Китаю за столом дійсно не вдасться досягти жодних мирних переговорів", - сказав президент Чехії й зауважив, що "без реального тиску з боку Китаю на Росію не вийде змусити її змінити поведінку". 

На думку Павела, таким чином Китай має виконувати ту роль, яку хотів би мати. 

"Це означає роль великого глобального гравця, яким він, безсумнівно, є в економіці, у фінансах, але він більше не в політиці сприяння миру", - зазначив президент Чехії.

За його словами, якщо Китай цього не зробить, РФ не відчує внутрішньої потреби діяти. 

"Раніше Павел заявляв, що очікує певного прогресу в конфлікті наприкінці цього року або на початку наступного. За його словами, такий розвиток подій буде пов'язаний з тим, що цей рік приніс велику кількість важливих виборів у великих країнах, в першу чергу президентські вибори в США. Ще одним моментом він вважає втому від війни, яка проектується на обидві воюючі сторони", - пише IDNES.

Щодо планів Зеленського на ще один мирний саміт, його заяву про те, що російські офіційні особи також мають бути на ньому присутніми, Павел сказав: "Якщо це ймовірно, ми подивимося, що принесуть найближчі місяці. Але це потрібно і бажано в будь-якому випадку".

За словами Павела, переговори не мали б сенсу, якби РФ підійшла до них так, як вона це робила досі, коли по суті висунула умови капітуляції. 

Раніше з посиланням на міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу повідомлялось, що міністр закордонних справ КНР Ван Ї заявив про підтримку китайською стороною необхідності "не ілюзії миру, а справедливого та стійкого миру" і підтвердив повагу Китаю до суверенітету та територіальної цілісності України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті