Прем'єра сарсуели "Шафранова троянда" відбулася у Національній опереті

Прем'єра іспансько-українського проєкту "Шафранова троянда" за мотивами твору Лопе де Веги "Собака на сіні" відбулася  у Національній опереті 13-15 грудня.

Ця сарсуела дуже відомау Іспанії, кожного року її ставлять в різних театрах Іспанії. Режисер -  Інгасіо Гарсіа. За його словами,головна ідея постановки,  (прем'єра якої також відбулася в Театрі Сарсуела (Мадрид)), полягає у точному відображенні справжньої сутності сільської місцевості Ла-Манчі та її жителів.

"За допомогою цієї концепції ми намагаємося висвітлити дві важливі ідеї з естетичної точки зору, які є в лібрето та музиці: важкість і шляхетність праці в сільській місцевості (скромність і бідність іспанського сільського життя кінця 19-го століття), зміну пір року, як спосіб організації польових робіт через метафору всіх циклів життя, а також кохання та складних почуттів, які відображені у творі", -  розповів режисер.

Зізнаюся, я стільки часу провів у цьому театрі, що оперета вже стала рідним домом. Хочу подякувати пану послу і всій команді посольства, які дали можливість побудувати цей місток між культурами. Також хочу подякувати всім акторам, особливо музикантам за цю роботу. Українські виконавці можуть бути прикладом для артистів з інших країн того, як вони працюють в такий важкий час.

Переклав твір Сергій Борщевський.

"Важливість полягає в тому, що це хороший знак того, як сьогодні працює культурна дипломатія, як іспанці приїжджають до України й показують підтримку українському народу, ставлять проєкт про любов до української землі, про любов узагалі до землі, про світові цінності, про цінності боротьби, справедливості", – розповів генеральний директор – художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

Матеріал для цього проєкту вибрали недаремно і не випадково. Він говорить про те, наскільки важливо не здаватися, до кінця виборювати своє місце під сонцем.  "І таким чином ти завжди будеш вигравати", – додав Струтинський.

"Ця вистава розкриває не лише музику певного регіону, а й культуру загалом, до якої можна доторкнутися. Ми збагатили цю постановку танцями з інших сарсуел, таким чином вона відрізняється від тих постановок, які йдуть у Мадриді та інших містах Європи", - зазначив  диригент-постановник, заслужений діяч мистецтв України Сергій Дідок.

На премєру  завітав і надзвичайний і повноважний посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу. «Цей твір, який глядачі мають змогу бачити на сцені - це свого роду міст між нашими країнами . З одного боку - це симпатії та щирість іспанців, а з іншого - українська сцена та стійкість українського народу!”, - зазначив посол.

Проєкт реалізується  за підтримки Посольства Королівства Іспанія в Україні. 

Фото - Анатолій Федорців 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті