Представники Міноборони та ЄС обговорили довгострокові гарантії безпеки для України

Представники Європейської служби зовнішніх справ розпочали з українською делегацією консультації стосовно пакету гарантій безпеки для України. Про це повідомляє Міноборони у Телеграм 5 грудня.

"Напрямки довгострокової допомоги ЄС представив Чарльз Фріз - заступник Генерального секретаря з питань спільної політики безпеки і оборони Європейської служби зовнішніх справ - під час переговорів з українською делегацією на чолі із заступником Міністра оборони України Юрієм Джигирем", - зазначається у повідомленні.

За інформацією Міноборони, пакет включає дев’ять пріоритетів майбутніх безпекових зобов’язань з боку Євросоюзу для України:

  • допомогу військовою технікою і обладнанням;
  • навчання українських військових;
  • співпрацю з українською оборонною промисловістю;
  • протистояння кібер- та гібридним загрозам;
  • допомогу в розмінуванні;
  • реалізацію реформ, пов'язаних з процесом вступу до ЄС;
  • посилення здатності контролювати запаси зброї;
  • підтримку зусиль з ядерної безпеки;
  • обмін розвідданими, зокрема супутниковими знімками.

Також Чарльз Фріз наголосив, що ЄС "намагається забезпечувати надання допомоги Україні настільки швидко, наскільки це потрібно".

Як повідомлялось раніше, угода Франції з Україною щодо гарантій безпеки може бути підписана на початку наступного року.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті