Предметних переговорів про припинення війни можна не очікувати цього року – політичний експерт

"Нас вже багато разів вводили в оману з приводу переговорів та завершення війни. Я думаю, що прямі переговори між Україною та РФ точно не розпочнуться цього року. Переговори через посередників і не припинялися, бо є тема обміну полоненими. І ми бачили, що процес дуже повільний та драматичний, але він так чи інакше має місце. Тобто ці речі є, і ці контакти відбуваються через Катар та інших посередників. Але ці перемовини не стосуються припинення війни", - сказав політичний експерт Костянтин Матвієнко в інтерв'ю "ОстроВу".

Разом з тим, зазначив він, предметні переговори про умови припинення війни розпочатися в принципі швидко не можуть, тим більше цього року.

"Звичайно, все може бути, ми не знаємо, що буде відбуватися в Росії та  Україні, одна чи інша сторона може опинитися в безвиході. Цього теж не можна виключати. От уявіть собі, що станеться, якщо раптом бюджет України перестануть поповнювати платники податків Сполучених Штатів і Європейського Союзу. Значною мірою функціонування нашої інфраструктури, державних інституцій, соціальних установ фінансується за рахунок європейського та американського тилу.


Але це врешті-решт може набриднути і платникам податків ЄС, і США, і що ми тоді будемо робити? Тому нам треба максимально сприяти продовженню військової та фінансової допомоги від Сполучених Штатів та Європейського Союзу. Зброя та гроші— ці ресурси є для нас визначальними, і якщо ми їх позбудемося, то тоді України не буде", - вважає Костянтин Матвієнко.

Як повідомлялося раніше, у Трампа немає плану щодо завершення війни, він не знає, що пропонувати Україні та РФ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті