Потреби України у фінансуванні у 2024 році становлять понад $37 млрд - Шмигаль

Україна 2024 року розраховує на стабільну і своєчасну допомогу міжнародних партнерів. Про це на засіданні уряду 3 січня заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"$42,6 млрд зовнішнього фінансування залучено у 2023 році. З них 27% - це грантові кошти. Лідери підтримки незмінні: Європейський Союз, США, МВФ, Японія, Канада, Велика Британія, Світовий банк. Потреби цього року - понад $37 млрд. Розраховуємо на ритмічну, стабільну та своєчасну допомогу партнерів", - заявив Шмигаль..

Він зазначив, що водночас Україна неухильно підвищуємо власні бюджетні надходження, насамперед митні та податкові.

"Понад 1,1 трлн грн податків, зборів та інших платежів надійшло до загального фонду держбюджету минулого року. Всі ці кошти ми спрямовуємо на безпеку та оборону. Понад 750 млрд грн цього року плануємо витратити на виплати військовослужбовцям. Понад 265 млрд грн - на закупівлю, виробництво і ремонт озброєння", - розповів прем'єр-міністр.

Ключовим завданням залишається збільшення власного військового виробництва. Виробничі потужності українського ОПК у 2023 році зросли втричі. На поточний рік встановлено нову мету - зростання вшестеро.

"Це означає більше дронів, більше снарядів, більше патронів і броньованої техніки для наших військових. Входимо в новий 2024 рік із новими силами. Впевнені у власних можливостях і солідарності союзників, готові до нових викликів і твердо віримо в нашу перемогу", - наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, Шмигаль пообіцяв вчасно виплачувати пенсії та допомоги, натякнувши на внутрішні резерви. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті