Посол США різко розкритикував уряд Угорщини за тісні політичні та ділові зв'язки з Китаєм

Посол США в Будапешті Девід Прессман 11 червня різко розкритикував уряд Угорщини за тісні політичні та ділові зв'язки з Китаєм, які часто «обумовлені, і плата за це часто виражається у втраті суверенітету». Про це повідомляє «Голос Америки».

У своїй промові перед американськими бізнесменами, які інвестували в Угорщину, на заході, організованому Американською торговою палатою, посол Девід Прессман розкритикував угорську владу за ведення бізнесу з Китаєм на основі непрозорих і «корумпованих» контрактів.

Він також розкритикував націоналістичний уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана за допуск китайських робітників до Угорщини і за співпрацю в галузі безпеки між двома країнами, яка дозволяє присутність китайських поліцейських в Угорщині.

Прессман зазначив, що Сполучені Штати також ведуть бізнес із Китаєм, але «прозоро, на основі чітких правил і з належним урахуванням інтересів безпеки наших союзників».

Відносини між Будапештом і Вашингтоном погіршилися через повільність Угорщини в процесі ратифікації вступу Швеції до НАТО - який нарешті був схвалений Будапештом у лютому - а також через теплі зв'язки Орбана з Москвою попри війну в Україні.

"Ми всі знаємо, що Угорщина не може довго мати і те, і інше. Отримувати вигоди від перебування у спільноті демократичних країн, але не бути обмеженою цим. Користуватися правами, але не завжди виконувати обов'язки", - сказав Прессман.

Критика Прессмана прозвучала за місяць після візиту голови КНР Сі Цзіньпіна до Угорщини під час першого за п'ять років візиту китайського лідера до Європи, під час якого він назвав відносини між Китаєм та Угорщиною «всепогодним стратегічним партнерством».

Угорщина за Орбана стала важливим торговим та інвестиційним партнером Китаю, на відміну від деяких інших країн ЄС, які розглядають можливість зниження залежності від другої за величиною економіки світу.

Як повідомлялося, через блокування підтримки України Угорщині загрожує виключення з «Бухарестської дев'ятки».

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті