Посол Китаю в ЄС заперечив, що Китай підтримує росію у війні проти України. "Взаємини без обмежень — це не що інше, як риторика"

Посол Китаю в Європейському Союзі Фу Цун заявив, що роль Китаю у відносинах із росією багато хто інтерпретує неправильно. Про це повідомляє New York Times

У годинному інтерв’ю напередодні європейської дипломатичної місії в Пекіні посол Китаю в Європейському Союзі сказав, що критики неправильно витлумачили відносини його країни з росією, і припустив, що їхні зв’язки, можливо, не такі безмежні, як колись заявляли їхні лідери.

Лише за три тижні до того, як Росія вторглася в Україну, президенти Володимир Путін і Сі Цзіньпін підписали спільну заяву, в якій проголошено «безмежність» дружби між їхніми країнами. Але Фу Цун сказав, що Китай не був на стороні Росії у війні, і що деякі люди «навмисно неправильно тлумачать це, тому що існує так звана «безмежна» дружба або відносини».

"Коли ми говоримо про взаємини "без обмежень» — це не що інше, як риторика", - сказав Фу Цун.

Пан Фу зазначив, що Китай не надав Росії військової допомоги та не визнав її спроб анексувати українські території, включаючи Крим і Донбас.

Цей виступ Фу Цуна відбувся перед тим, як президенти Франції Еммануель Макрон і Урсула фон дер Ляєн з Європейської комісії вирушать до Китаю в середу із дипломатичним візитом, який продовжиться три дні.

Як повідомлялося раніше, постпред Китаю у ЄС припустив можливість контакту Зеленського та Сі Цзіньпіна

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті