Посли країн ЄС погодили проєкт гарантій безпеки для України

Посли країн Європейського Союзу погодили проєкт, що описує гарантії безпеки для України. Про це написала німецька газета Welt, яка ознайомилася з документом, - повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що проєкт позначений як "конфіденційний".

У документі обумовлено надання Україні консультацій протягом 24 годин після потенційної агресії проти країни.

Однак, як зазначає Welt, договір виключає пряму участь солдатів ЄС у бойових діях проти РФ. Брюссель обіцяє Україні продовження постачань летальної та нелетальної зброї, продовження навчання солдатів, допомогу в реформуванні сектору безпеки, підтримку в розмінуванні країни та співробітництво у протидії гібридним загрозам і кібератакам.

Документ також передбачає, що розмір фонду допомоги Україні у 2024 році сягне 5 мільярдів євро. Надалі він може бути збільшений залежно від потреб української армії та можливостей країн ЄС.

"Європейський Союз і його держави-члени відіграють ключову роль у безпосередній і довгостроковій безпеці та стійкості України за допомогою військової, цивільної, гуманітарної, фінансової, торговельної та економічної допомоги, розміщення переміщених осіб, підтримки реформ, реконструкції та перебудови, а також за допомогою обмежувальних заходів і дипломатичної підтримки", - ідеться в документі.

За даними Welt, поки що тільки сім держав ЄС погодилися надати Україні гарантії безпеки: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Фінляндія, Нідерланди та Латвія. Ще десять країн відмовляються укласти угоди: Словаччина, Угорщина, Хорватія, Болгарія, Кіпр, Ірландія, Австрія, Мальта, Швейцарія і Туреччина.

Наразі Брюссель обговорює умови договору з Києвом, документ планується підписати не пізніше початку липня. Очікується, що ці гарантії діятимуть доти, доки Україна не приєднається до ЄС і НАТО.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті