Посли країн ЄС погодили проєкт гарантій безпеки для України

Посли країн Європейського Союзу погодили проєкт, що описує гарантії безпеки для України. Про це написала німецька газета Welt, яка ознайомилася з документом, - повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що проєкт позначений як "конфіденційний".

У документі обумовлено надання Україні консультацій протягом 24 годин після потенційної агресії проти країни.

Однак, як зазначає Welt, договір виключає пряму участь солдатів ЄС у бойових діях проти РФ. Брюссель обіцяє Україні продовження постачань летальної та нелетальної зброї, продовження навчання солдатів, допомогу в реформуванні сектору безпеки, підтримку в розмінуванні країни та співробітництво у протидії гібридним загрозам і кібератакам.

Документ також передбачає, що розмір фонду допомоги Україні у 2024 році сягне 5 мільярдів євро. Надалі він може бути збільшений залежно від потреб української армії та можливостей країн ЄС.

"Європейський Союз і його держави-члени відіграють ключову роль у безпосередній і довгостроковій безпеці та стійкості України за допомогою військової, цивільної, гуманітарної, фінансової, торговельної та економічної допомоги, розміщення переміщених осіб, підтримки реформ, реконструкції та перебудови, а також за допомогою обмежувальних заходів і дипломатичної підтримки", - ідеться в документі.

За даними Welt, поки що тільки сім держав ЄС погодилися надати Україні гарантії безпеки: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Фінляндія, Нідерланди та Латвія. Ще десять країн відмовляються укласти угоди: Словаччина, Угорщина, Хорватія, Болгарія, Кіпр, Ірландія, Австрія, Мальта, Швейцарія і Туреччина.

Наразі Брюссель обговорює умови договору з Києвом, документ планується підписати не пізніше початку липня. Очікується, що ці гарантії діятимуть доти, доки Україна не приєднається до ЄС і НАТО.

Статті

Країна
12.11.2024
08:00

Кінофестиваль "Молодість": фільми про війну, "Ізоляцію" і смерть путіна

В перших кадрах глядач бачить путіна у лікарні, в «памперсі» та власних екскрементах. За словами режисера, мета стрічки – показати російського президента хворим і слабким, таким, якого можна подолати.
Донбас
11.11.2024
10:30

«Україна в 1991 році анексувала Донбас і «Новоросію». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня автори публікацій окупованого Донбасу відверто знущалися зі здорового глузду та історії. Робили це всі кому не лінь - від вельми посереднього випускника історичного факультету ще українського донецького університету до дивного...
Країна
10.11.2024
09:00

"Жахи нашого містечка". Як місцеві жителі окупованого Донбасу поширюють вигадки про звірства України

...Відлуння Бучі постійно переслідує їх… Саме тому кремлівська пропаганда гарячково розкручує тему нібито звірств ЗСУ на теренах Донбасу, які до "визволення" залишалися під контролем української влади.
Всі статті