Після тримісячної військової кампанії на Донбасі росія досягла "дуже мало" - генерал США

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що за оцінкою американської сторони Україна не поступилася Донбасом на користь росії. Про це Міллі заявив у середу на брифінгу, - повідомляє "Європейська правда".

За його словами, після тримісячної військової кампанії на Донбасі росія досягла "дуже мало" здобутків, а тактичні досягнення коштували російським військам дуже дорого.

"Вона (війна) дуже інтенсивна, багато насильства – десятки тисяч артилерійських снарядів кожні 24 години, багато втрат з обох сторін, багато руйнувань у селах і так далі", – сказав Міллі.

"По суті, ціна (війни) дуже висока, завоювань мало, в Луганській та Донецькій областях іде жорстока війна на виснаження. Щоб відповісти на ваше запитання про те, чи втрачено Донбас – ні, ще не втрачено. Українці змушують росіян платити за кожен дюйм території, яку вони здобули", – наголосив генерал.

Він додав, що просування російських військ "вимірюються буквально сотнями метрів, у деякі дні може бути кілометр-два, але не більше".

Як повідомлялося, міністр оборони США Ллойд Остін вважає, що війна Росії проти України перебуває "на критичному етапі", тож підтримка Києва Заходом відіграє важливу роль. У середу в онлайновому форматі відбулося четверте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". За її підсумками стало відомо, що в новому пакеті військової допомоги США для України, який мають оголосити цього тижня, передбачені ще чотири ракетні системи HIMARS і боєприпаси до них та раніше переданих гаубиць.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті