Португалія передасть Україні шість вертольотів "Камов" радянського виробництва

Португалія передасть Україні шість вертольотів "Камов" радянського виробництва, які були позбавлені ліцензії на експлуатацію через введені антиросійські санкції. Про це оголосила міністр оборони Португалії Єлена Каррейрас за підсумками міністерської зустрічі НАТО в Брюсселі, повідомляє УНІАН з посиланням на Observador.

"На прохання України і в координації з Міністерством внутрішніх справ ми надамо в розпорядження України наш парк вертольотів "Камов", які через нинішній сценарій, санкції, накладені на Росію, ми більше не можемо експлуатувати, фактично вони не мають сертифікатів льотної придатності і ми навіть не зможемо їх відремонтувати", - пояснила ситуацію Каррейрас.

Вона підкреслила, що вертольоти будуть "надзвичайно корисними для України, і наші українські колеги були дуже вдячні за надану допомогу".

Один з вертольотів зламався в результаті аварії, тому українська сторона повинна відремонтувати його, уточнила глава португальського Міноборони.

Каррейрас зазначила, що Португалія буде намагатися передати Києву ці вертольоти якомога швидше.

Також вона підтвердила готовність Португалії брати участь у тренувальній місії Євросоюзу з надання військової допомоги Україні, але форми такої участі ще обговорюються.

Португалія вже передала Україні певні види техніки, озброєння, боєприпаси, бронетехніку, системи зв'язку і безпілотники, медичні засоби, а також висловила готовність приймати біженців і поранених бійців і тренувати українських військовослужбовців.

Станом на кінець липня Лісабон надав Києву 315 тонн військової допомоги для протистояння повномасштабному російському нападу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті