Попри війну Київська бієнале цьогоріч відбудеться в Україні і трьох європейських країнах

Міжнародний форум сучасного мистецтва Київська бієнале, що проводиться раз на два роки в українській столиці, цьогоріч відбудеться попри війну. Про це повідомили організатори бієнале у соціальних мережах.

"В умовах нищівної війни Росії проти України перспектива комплексного втілення бієнале у Києві довго виглядала дуже непевно – чи й зовсім нереалістично. Однак п’ята Київська бієнале відбудеться", – зазначили організатори.

Також вони додали, що бієнале відкриється у Києві у жовтні 2023 року й завершиться у Берліні у 2024 році.

За словами оргкомітету, мета цьогорічної бієнале – реінтегрувати українську мистецьку спільноту, розділену та розпорошену по всій Європі через війну та створити умови для осмислення культурних, соціальних, політичних та екологічних проблем, з якими зараз стикається Україна.

Українські інституції в Києві, Івано-Франківську й Ужгороді та виставкові зали Відня, Варшави й Берліна надали платформи для виставок і подій за участю українських митців та їхніх колег з інших країн, а ще – для дискусій, перформансів і освітніх заходів. Разом ці інституції складають кураторський консорціум, що спільно творить концептуальну основу, у межах якої формуються локальні програми Київської бієнале.

Стратегія Київської бієнале, розроблена під час чотирьох попередніх випусків проєкту, об’єднує художню діяльність, критичне знання й суспільну заангажованість у часи надзвичайного стану. В такому контексті «кураторство» виходить далеко за межі свого сучасного значення мистецько-організаційної практики й набуває нового cенсу, який водночас повертає нас до початкового смислу кураторства як відновлення та зцілення.

Задум та організація Київської бієнале 2023: Центр візуальної культури (Київ) спільно з tranzit.at (Відень), tranzit.org (Братислава, Будапешт, Бухарест, Клуж, Ясси, Прага та Відень), Музеєм сучасного мистецтва у Варшаві, Музейним кризовим центром (Львів), проєктом «Other Edges», Довженко-Центром (Київ), галереєю «Асортиментна кімната» (Івано-Франківськ) та резиденцією «Sorry, No Rooms Available» (Ужгород).

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті