Попри війну Київська бієнале цьогоріч відбудеться в Україні і трьох європейських країнах

Міжнародний форум сучасного мистецтва Київська бієнале, що проводиться раз на два роки в українській столиці, цьогоріч відбудеться попри війну. Про це повідомили організатори бієнале у соціальних мережах.

"В умовах нищівної війни Росії проти України перспектива комплексного втілення бієнале у Києві довго виглядала дуже непевно – чи й зовсім нереалістично. Однак п’ята Київська бієнале відбудеться", – зазначили організатори.

Також вони додали, що бієнале відкриється у Києві у жовтні 2023 року й завершиться у Берліні у 2024 році.

За словами оргкомітету, мета цьогорічної бієнале – реінтегрувати українську мистецьку спільноту, розділену та розпорошену по всій Європі через війну та створити умови для осмислення культурних, соціальних, політичних та екологічних проблем, з якими зараз стикається Україна.

Українські інституції в Києві, Івано-Франківську й Ужгороді та виставкові зали Відня, Варшави й Берліна надали платформи для виставок і подій за участю українських митців та їхніх колег з інших країн, а ще – для дискусій, перформансів і освітніх заходів. Разом ці інституції складають кураторський консорціум, що спільно творить концептуальну основу, у межах якої формуються локальні програми Київської бієнале.

Стратегія Київської бієнале, розроблена під час чотирьох попередніх випусків проєкту, об’єднує художню діяльність, критичне знання й суспільну заангажованість у часи надзвичайного стану. В такому контексті «кураторство» виходить далеко за межі свого сучасного значення мистецько-організаційної практики й набуває нового cенсу, який водночас повертає нас до початкового смислу кураторства як відновлення та зцілення.

Задум та організація Київської бієнале 2023: Центр візуальної культури (Київ) спільно з tranzit.at (Відень), tranzit.org (Братислава, Будапешт, Бухарест, Клуж, Ясси, Прага та Відень), Музеєм сучасного мистецтва у Варшаві, Музейним кризовим центром (Львів), проєктом «Other Edges», Довженко-Центром (Київ), галереєю «Асортиментна кімната» (Івано-Франківськ) та резиденцією «Sorry, No Rooms Available» (Ужгород).

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті