Понад 8 тисяч церков в Україні досі пов'язані з московським патріархатом - Єдиний держреєстр

Понад 8 тисяч православних церков в Україні залишаються пов'язаними з московським патріархатом станом на початок травня 2024 року. Про це повідомив моніторинговий сервіс "Опендатабот" 3 травня.

"Лише 685 церков перейшли до ПЦУ після початку повномасштабного вторгнення. 8097 церков, пов’язаних з країною-агресоркою, досі діють на території України, за даними Єдиного держреєстру", - йдеться у повідомленні.

Підкреслюється, що на початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8782 церков московського патріархату, з них лише 685 перейшли до Православної Церкви України.

Пік переходів відбувся у 2023 році, коли до ПЦУ навернулося 386 громад. Проте з грудня минулого року по квітень 2024 р. їх кількість зросла всього на 96 церков. Найбільше установ змінили своє релігійне спрямування у Київській області - 164, а також Хмельницькій та Вінницькій - 155 та 75 відповідно. Натомість досі 8097 церков в Україні пов’язані з країною-агресором. Найбільше таких релігійних установ на Донеччині - 683 громади. Далі йдуть Дніпропетровська та Вінницька області - по 526 церков на кожну.

Попри таку велику кількість діючих проросійських церков, лише 22 з них вказують приналежність до московського патріархату у своєму найменуванні.

"Ще для 42 церков Мін’юст самостійно доповнив назви на кшталт "РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАНА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ" - усі з них у Чернівецькій області. До слова, ще 7 громад самостійно змінили своє найменування з примусового на попереднє. А три церкви після такого перейменування перейшли до ПЦУ", - пише також "Опендатабот".

Зазначається, що напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україні вступили в силу зміни до закону "Про свободу совісті та релігійні організації". Згідно з новими правилами, церкви та релігійні установи мали змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби було зрозуміло, що організація належить до Московського патріархату. У протилежному випадку такі зміни вносяться примусово - й організація отримує примітку в ЄДР до своєї офіційної назви "РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАЛА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ)".

19 жовтня 2023 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт 8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором. Нині він готується до другого читання.

Перевірити релігійну організацію можна за посиланням

Раніше повідомлялось, що з митрополита УПЦ МП Павла зняли електронний браслет.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті