Понад 7600 росіян захотіли здатися в полон через проєкт "Хочу жити"

Понад 7600 російських військових захотіли добровільно здатися в полон через проєкт "Хочу жити". Про це 8 лютого під час засідання Форуму із взаємодії у сфері безпеки ОБСЄ заявила заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Наталія Костенко, повідомляє "Укрінформ".

"На тлі мобілізаційних зусиль росії не можна не відзначити факт дедалі більшої популярності українського державного проєкту під назвою "Хочу жити", покликаного допомогти військовослужбовцям російської та білоруської армій безпечно здаватися в полон. За весь час його роботи, з 15 вересня 2022 року, від росіян та мешканців тимчасово окупованих територій України надійшло понад 7600 звернень щодо можливості здатися в полон", - заявила Костенко.

Наприклад, лише за січень сайт проєкту відвідали 5,6 мільйона користувачів, з яких 4,7 мільйона – користувачі з росії.

"Поки російська пропаганда не перекрутила факти, хочу запевнити, що утримання військовополонених, які добровільно здали в рамках проєкту, відбувається відповідно до положень Женевських конвенцій. За власним бажанням вони можуть потім повернутися додому в результаті обміну або попросити притулку", - додала Костенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прикордонники під Бахмутом взяли в полон двох окупантів.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті