Польський міністр пов'язав протести німецьких фермерів з експортом продукції з України

Міністр рільництва та розвитку села Польщі Чеслав Сєкєрський в ефірі Польського радіо заявив, що протести німецьких фермерів пов'язані, зокрема, з експортом сільськогосподарської продукції з України.

За словами міністра, відкриття європейського ринку для української продукції зменшило рентабельність виробництва в інших європейських країнах, звідси нібито й протести.

"Ситуація така, що всі ми говоримо про майбутню інтеграцію України до Європейського Союзу, а в економічному плані вона значною мірою в ЄС, оскільки має повністю лібералізований доступ до європейського ринку, і в той же час вона не зобов’язана відповідати стандартам виробництва, які чинні для європейських фермерів, що є великими витратами в процесі виробництва", - заявив Сєкєрський.

У повідомленні нагадується, що 15 вересня закінчився термін дії ембарго ЄС на імпорт українського зерна та іншої сільськогосподарської продукції до Польщі та ще чотирьох країн. Польща зберегла заборону, але, як нагадав міністр рільництва, Брюссель вважає це незаконним.

 В ці дні у Берліні німецькі фермери протестують проти скасування субсидій на сільське господарство.

Єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський (Польща) погрожує заблокувати розпорядження Єврокомісії щодо продовження угоди про вільну торгівлю з Україною на 2024-2025 роки, якщо в ній не буде враховано його пропозицій щодо торгових обмежень для Києва. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті