Польський міністр пов'язав протести німецьких фермерів з експортом продукції з України

Міністр рільництва та розвитку села Польщі Чеслав Сєкєрський в ефірі Польського радіо заявив, що протести німецьких фермерів пов'язані, зокрема, з експортом сільськогосподарської продукції з України.

За словами міністра, відкриття європейського ринку для української продукції зменшило рентабельність виробництва в інших європейських країнах, звідси нібито й протести.

"Ситуація така, що всі ми говоримо про майбутню інтеграцію України до Європейського Союзу, а в економічному плані вона значною мірою в ЄС, оскільки має повністю лібералізований доступ до європейського ринку, і в той же час вона не зобов’язана відповідати стандартам виробництва, які чинні для європейських фермерів, що є великими витратами в процесі виробництва", - заявив Сєкєрський.

У повідомленні нагадується, що 15 вересня закінчився термін дії ембарго ЄС на імпорт українського зерна та іншої сільськогосподарської продукції до Польщі та ще чотирьох країн. Польща зберегла заборону, але, як нагадав міністр рільництва, Брюссель вважає це незаконним.

 В ці дні у Берліні німецькі фермери протестують проти скасування субсидій на сільське господарство.

Єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський (Польща) погрожує заблокувати розпорядження Єврокомісії щодо продовження угоди про вільну торгівлю з Україною на 2024-2025 роки, якщо в ній не буде враховано його пропозицій щодо торгових обмежень для Києва. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті