"Польські" українці зможуть пересуватися в межах Шенгенської зони із додатком Diia.pl (ФОТО)

Польща повідомила Єврокомісію про електронний документ, доступний для біженців з України - Diia.pl. З цим додатком українці зможуть пересуватися в межах Шенгенської зони, - повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що додаток Diia.pl - це документ, що підтверджує легальне перебування українців на території Польщі та дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони. Це перший цифровий дозвіл на проживання в Європейському Союзі.

Зазначається також, що документом Diia.pl можна користуватися тільки дорослими, яким присвоєно номер PESEL, і які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року. При цьому документ Diia.pl недоступний для осіб з польським громадянством.


Щоб врегулювати пересування громадян України в межах Шенгенської зони та перетин зовнішнього кордону ЄС, 12 липня 2022 року Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі подало до Європейської комісії заявку на тимчасове користування документом Diia.pl як підтвердженням законного перебування в Польщі. Інформацію про документ одночасно було надіслано до держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони.

Після офіційного повідомлення електронний документ Diia.pl, яким володіє громадянин України чи інший іноземець (перебування якого на території Республіки Польща вважається законним відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом у цієї країни), діє як дозвіл на проживання, який використовується разом із дійсним проїзним документом для перетину зовнішнього кордону ЄС. Це також дозволяє пересуватися в межах Шенгенської зони протягом 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.


Документ Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywatal, який можна встановити на мобільні телефони з Android та iOS.

Докладніше про те, як користуватися Diia.pl та як активувати mObywatal, можна прочитати на сайті gov.pl, де є вся інформація, необхідна українцям для проживання в Польщі, - зазначається в повідомленні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті