Польща працює над 45-м пакетом військової допомоги Україні - глава МЗС

Польща працює над сорок п’ятим пакетом військової допомоги Україні. Про це заявив у Празі міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, - повідомляє "Польське радіо".

Глава МЗС нагадав, що кожен з останніх пакетів допомоги коштував приблизно сто мільйонів євро.

"Лише на військову допомогу ми поки що виділили чотири мільярди євро. Якби інші надавали подібну підтримку щодо свого ВВП, Україна була зараз наступала", - заявив Сікорський.

Очільник польської дипломатії зазначив, що Варшава ніколи не вводила жодних обмежень на передачу зброї Києву. Він зазначив, що законами воєнного часу визначено цілі, які може атакувати українська армія.

Міністр також згадав про блокування Угорщиною восьмого траншу відшкодування допомоги Україні з Європейського фонду миру та політику Будапешта щодо Києва.

"Нам набридли виправдання і те, що ми не можемо отримати гроші, які нам належать. Двосторонні питання слід вирішувати двосторонньо, і Європа не повинна бути їх заручницею", - додав міністр МЗС.

Також Радослав Сікорський відповів на запитання про польсько-грецьку ініціативу щодо створення загальноєвропейської системи протиповітряної оборони. Очільник польського МЗС відповів, що хоча стримування Путіна є завданням НАТО, Європа має бути в змозі давати раду меншим загрозам самостійно.

"У такі моменти ми можемо або скаржитися на те, наскільки нестабільним став світ, або діяти, щоб відновити стабільність", - написав Радослав Сікорський на платформі Х.

Як повідомлялося, Польща та країни Балтії введуть війська в Україну в разі проривів росіян на фронті.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті