Польща оплачує роботу 20 000 терміналів Starlink в Україні

Польща оплачує роботу принаймні 20 000 терміналів Starlink в Україні - мережі, що відіграє важливу роль у здійсненні військового зв'язку в країні. Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на Польське агентство друку (PAP).

"Сьогодні [в Україні] понад 20 тисяч терміналів Starlink, роботу яких фінансує Польща", - заявив під час візиту до Києва міністр цифрових технологій Польщі Кшиштоф Гавковський.

"Starlink надає підтримку українській армії, а також госпіталям і лікарням", - підкреслив польський міністр.

Starlink - це перше і найбільше у світі супутникове угруповання, що використовує низьку навколоземну орбіту для доставки широкосмугового інтернету, здатного підтримувати потокове мовлення і забезпечувати доступ до Інтернету у віддалених місцях або районах, де немає або відключено звичайні системи зв'язку. Вона належить компанії SpaceX Ілона Маска.

Однак відносини між Україною та Ілоном Маском уже кілька місяців залишаються складними. Минулого року Маск відхилив запит на використання терміналів Starlink для атак ЗСУ по території Криму та по російському чорноморському військово-морському флоту. Ілон Маск заявив тоді, що якби він погодився, то SpaceX опинилася б, за його словами, "очевидно замішана у великому акті війни та ескалації конфлікту". Також минулого року, перш ніж продовжити надавати послуги супутникового зв'язку Україні, Маск заявив, що його компанія не може нескінченно сама "фінансувати послуги інтернету в Україні" і запропонував, щоб Пентагон розділив ці витрати.

Як повідомлялося, Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) заявило про збільшення використання систем супутникового зв'язку Starlink російськими загарбниками на фронті.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті