Польща, Німеччина та Чехія закликали ЄС збільшити їхнє фінансування через найбільшу кількість українських біженців

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск після саміту Європейської ради заявив, що необхідність фінансової підтримки Польщі, Чехії та Німеччини, які приймають найбльше українських біженців є очевидною і не повинна викликати дискусій. Про це повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Євросоюз фінансово підтримати Німеччину, Польщу та Чехію як країни, які прийняли найбільше біженців із України. З цього приводу керівники урядів Німеччини, Польщі та Чехії написали листа очільниці Єврокомісії.

Дональд Туск заявив, що рішення з цього приводу має прийняти Єврокомісія.

Перед початком саміту Європейської ради в Брюсселі Олаф Шольц говорив про необхідність більш справедливого розподілу тягаря прийому українських біженців.

«Німеччина, Польща, Чехія та кілька інших країн прийняли найбільше біженців, і тому разом з моїми колегами я вважаю, що настав час вирішити, що якщо інші країни менше беруть участь у прийомі біженців, Європа допоможе цим країнам, більш обтяженим у фінансовому плані», - сказав німецький лідер.

За словами Олафа Шольца, ЄС має покривати витрати на проживання, професійне навчання та мовні курси для біженців.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті