Польща та Україна відновлюють енергоміст Ряшів-Хмельницький

Енергоміст Ряшів-Хмельницький між Польщею та Україною може запрацювати в першому кварталі 2023 року, але багато що залежить від ситуації в Україні. Про це повідомляє "Польське радіо".

«Лінія потрібна, хоча зараз Україні потрібно імпортувати енергію, а про експорт не може бути й мови, - сказав на зустрічі з журналістами віце-президент Polskie Sieci Elektroenergetyczne Томаш Сікорський. - Ми проводимо роботи щодо відновлення роботи лінії. Подібні роботи ведуть і українці зі свого боку. Разом ми прагнемо підключити лінію в першому кварталі наступного року, але точну дату завершення робіт, які проводяться з української сторони в умовах воєнного часу, під постійними ракетними обстрілами та з перебоями з електропостачанням, назвати важко».

Зазначається, що напрямок постачання - це насамперед експорт електроенергії в Україну, не обов’язково з прикордонних систем. На форумі операторів європейських енергосистем зараз триває інтенсивна робота над забезпеченням експорту електроенергії в Україну та Молдову.

Підкреслюється, що вторгнення росії в Україну призвело до серії ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі. Українці страждають від дефіциту третини електроенергії, зменшують споживання шляхом контрольованих відключень і розраховують на розвиток імпорту з Євросоюзу, в тому числі через Польщу.

Для цього можна використати сполучення Ряшів-Хмельницький, яке в мирний час також могло б використовуватися для експорту енергії з атомних електростанцій в Україні до Польщі. 

Українці увійшли до Енергетичного співтовариства та синхронізували енергосистему з континентальною навесні 2022 року. Вони співпрацюють з асоціацією європейських операторів ENTSO-E, - йдеться у повідомленні. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті