Польща та Україна відновлюють енергоміст Ряшів-Хмельницький

Енергоміст Ряшів-Хмельницький між Польщею та Україною може запрацювати в першому кварталі 2023 року, але багато що залежить від ситуації в Україні. Про це повідомляє "Польське радіо".

«Лінія потрібна, хоча зараз Україні потрібно імпортувати енергію, а про експорт не може бути й мови, - сказав на зустрічі з журналістами віце-президент Polskie Sieci Elektroenergetyczne Томаш Сікорський. - Ми проводимо роботи щодо відновлення роботи лінії. Подібні роботи ведуть і українці зі свого боку. Разом ми прагнемо підключити лінію в першому кварталі наступного року, але точну дату завершення робіт, які проводяться з української сторони в умовах воєнного часу, під постійними ракетними обстрілами та з перебоями з електропостачанням, назвати важко».

Зазначається, що напрямок постачання - це насамперед експорт електроенергії в Україну, не обов’язково з прикордонних систем. На форумі операторів європейських енергосистем зараз триває інтенсивна робота над забезпеченням експорту електроенергії в Україну та Молдову.

Підкреслюється, що вторгнення росії в Україну призвело до серії ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі. Українці страждають від дефіциту третини електроенергії, зменшують споживання шляхом контрольованих відключень і розраховують на розвиток імпорту з Євросоюзу, в тому числі через Польщу.

Для цього можна використати сполучення Ряшів-Хмельницький, яке в мирний час також могло б використовуватися для експорту енергії з атомних електростанцій в Україні до Польщі. 

Українці увійшли до Енергетичного співтовариства та синхронізували енергосистему з континентальною навесні 2022 року. Вони співпрацюють з асоціацією європейських операторів ENTSO-E, - йдеться у повідомленні. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті