Польща допоможе Україні з аеропортами, швидкісною залізницею та мережею трансєвропейського транспорту

Польща бачить чимало можливостей підтримувати Україну у післявоєнній відбудові українських аеропортів. Про це заявив заступник міністра фондів і регіональної політики Марцін Ґорала під час зустрічі з послом України в Польщі Василем Зваричем, - повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що темою обговорення, крім майбутньої допомоги в реконструкції українських аеропортів, була також співпраця в реалізації проєкту високошвидкісної залізниці та питання перегляду трансєвропейської транспортної мережі (TEN-T).

«Ми бачимо ряд можливостей підтримувати Україну у сфері післявоєнної відбудови українських аеропортів у широкому розумінні. Ми постійно на зв’язку з представниками Асоціації портів України, а також безпосередньо з українськими портами», - зазначив Марцін Ґорала. 

«Також можемо запропонувати наші експертні консультаційні послуги стосовно інвестицій, пов’язаних з аеропортами та в плануванні їх подальшого розвитку», - додав польський політик.

Стосовно посилення співпраці при проєкті високошвидкісної залізниці між двома країнами та пов’язаного з ним перегляду трансєвропейської транспортної мережі, Марцін Ґорала сказав: «Крім залізничного сполучення на маршруті Варшава - Київ через Ягодин, ми хочемо запропонувати подальші обнадійливі напрямки, які з’єднають низку великих міст з обох боків».

Він додав, що компанія «Центральний комунікаційний порт» планує прокласти залізничну лінію Люблін – Замостя – Белжець, тобто до польсько-українського кордону. З українського боку маршрут можна протягнути через Раву-Руську до Львова та Києва. 

«У майбутньому було б можливим його продовження на схід від Карпат аж до чорноморських портів в Україні та Румунії», - заявив Марцін Ґорала.

Співрозмовники узгодили календар дій і подальші домовленості стосовно можливої співпраці в питанні залізничного сполучення Люблін - Львів на найближчі тижні, - зазначається у повідомленні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті