Полковник Росгвардії отримав підозру за жорстоке поводження з військовополоненими на Херсонщині

За жорстоке поводження з військовополоненими на Херсонщині повідомлено про підозру полковнику Росгвардії. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора України 21 вересня.

"За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру заступнику начальника управління Федеральної служби військ Національної гвардії РФ по Ростовській області, полковнику поліції у жорстокому поводженні з військовополоненими (ч. 1 ст. 438 КК України)", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що з березня 2022 року полковник поліції на території тимчасово окупованої Херсонщини здійснює керівництво військовослужбовцями Росгвардії та представниками незаконних збройних формувань РФ.

Підкреслюється, що у квітні за його вказівкою окупанти застосували фізичні та психологічні тортури до двох затриманих місцевих мешканців, щоб отримати від них інформацію щодо причетності до ЗСУ, місць знаходження українських захисників та сил оборони.

"Декілька днів чоловіків утримували в захопленій адмінбудівлі ГУНП в Херсонській області, а також у місцевому слідчому ізоляторі, де систематично били кийками, погрожували розправою та застосовували електричний струм", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що при цьому російські військові намагалися схилити полонених до співпраці, пропонуючи їм посади в псевдоправоохоронних органах.

Раніше повідомлялось, що після відео з тортурами українського полоненого Лубінець звернеться до ООН та Червоного Хреста.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті