Поки росія не виплатить репарації: в країнах “Великої сімки” будуть заморожені активи РФ

Російські активи в країнах «Великої сімки» (G7) будуть заморожені доти, доки москва не виплатить компенсацію Україні, йдеться у заяві групи, прийнятій у Вільнюсі. Про це повідомляє mind.ua.

«Ми знову підтверджуємо, що, відповідно до наших правових систем, суверенні активи росії в наших юрисдикціях залишаться нерухомими доти, доки росія не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні», – наголошується в документі.

У G7 входять США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Канада та Японія. Глави цих держав також заявили про необхідність створення міжнародного механізму для відшкодування збитків Україні та висловили готовність вивчити варіанти його розробки.

Крім того, країни G7 домовилися й надалі посилювати санкції проти росії, контролювати їхнє дотримання, а також підтримувати зусилля таких інститутів, як Міжнародний кримінальний суд (МКС), який раніше видав ордер на арешт воєнного злочинця владіміра путіна.

Після початку вторгнення США, Британія, ЄС та інші країни, що приєдналися до них, заморозили російські активи, що перебувають у їх юрисдикціях. У листопаді глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн говорила, що йдеться про 300 млрд євро резервів Центробанку рф і 19 млрд євро, що належать російським бізнесменам.

Країни обговорювали конфіскацію цих коштів, щоб направити їх на відновлення України. Однак після багатомісячних дискусій та консультацій з юристами Єврокомісія дійшла висновку, що вилучити їх неможливо, оскільки на них поширюється державний імунітет.

Натомість ЄК запропонувала країнам – членам ЄС та міжнародним партнерам створити фонд, якому можна було б передати під управління ліквідні активи із заморожених резервів, а на відновлення України спрямовувати прибуток від інвестування цих коштів.

Лідери країн ЄС підтримали цю ідею, проте остаточного рішення поки що не ухвалено, оскільки, як і раніше, залишаються юридичні та фінансові питання, які необхідно узгодити, писав Bloomberg. Очікується, що активи ЦБ рф дозволять отримати близько 3 млрд євро прибутку на рік.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті