Погана погода внесла корективи у дії окупантів на південному фронті - Гуменюк

Погіршення погоди змусило російських загарбників зменшити використання керованих авіабомб на прифронтових територіях - за минулу добу зафіксовано 12 випадків. Про це повідомила в ефірі Українського радіо речниця Оперативного командування "Південь" Наталя Гуменюк.

"Ситуація на південному фронті залишається досить складною і напруженою. Ворог не відмовився від своїх планів і навіть погана погода не зупиняє його намірів, хоча вносить певні корективи. Зокрема, бачимо, що трошки зменшилося використання ними керованих авіабомб на прифронтових територіях. За минулу добу вони застосували 12. Це надзвичайно мало в порівнянні з тим, що було раніше. Але все ж таки кожна з таких бомб несе 500 кілограмів тротилового еквіваленту і дуже велику руйнівну силу", - підкреслила вона.

За її словами, є очевидне переорієнтування ворога, зокрема тактичної авіації, на використання ракет. 

"Тобто вони випробовують напрямки, за якими, цілком ймовірно, пізніше застосовуватимуть удари по енергетиці. Іншого масштабу ракетні удари. Зараз вони точкові, але цілком ймовірно, що це така собі розвідка боєм", – припускає Гуменюк.

Авіація ворога завдає до 70 обстрілів за добу, сказала речниця.

"Руйнування завдаються, як і раніше, по цивільній інфраструктурі, по житловому сектору. Ворог б'є не прицільно, працює по лікарнях, бібліотеках, навчальних закладах. Тобто обстрілює цілі райони, де може бути місцеве населення. Це тактика росіян, пов'язана з продукуванням терору, щоб потім звинувачувати Сили оборони. Росіяни це роблять і на правому, і на лівому березі Дніпра", - підкреслила Гуменюк.

Нагадаємо, раніше у Силах оборони Півдня повідомили, для чого потрібна термінова зачистка окупантів на лівому березі Херсонщини. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті