Погана погода внесла корективи у дії окупантів на південному фронті - Гуменюк

Погіршення погоди змусило російських загарбників зменшити використання керованих авіабомб на прифронтових територіях - за минулу добу зафіксовано 12 випадків. Про це повідомила в ефірі Українського радіо речниця Оперативного командування "Південь" Наталя Гуменюк.

"Ситуація на південному фронті залишається досить складною і напруженою. Ворог не відмовився від своїх планів і навіть погана погода не зупиняє його намірів, хоча вносить певні корективи. Зокрема, бачимо, що трошки зменшилося використання ними керованих авіабомб на прифронтових територіях. За минулу добу вони застосували 12. Це надзвичайно мало в порівнянні з тим, що було раніше. Але все ж таки кожна з таких бомб несе 500 кілограмів тротилового еквіваленту і дуже велику руйнівну силу", - підкреслила вона.

За її словами, є очевидне переорієнтування ворога, зокрема тактичної авіації, на використання ракет. 

"Тобто вони випробовують напрямки, за якими, цілком ймовірно, пізніше застосовуватимуть удари по енергетиці. Іншого масштабу ракетні удари. Зараз вони точкові, але цілком ймовірно, що це така собі розвідка боєм", – припускає Гуменюк.

Авіація ворога завдає до 70 обстрілів за добу, сказала речниця.

"Руйнування завдаються, як і раніше, по цивільній інфраструктурі, по житловому сектору. Ворог б'є не прицільно, працює по лікарнях, бібліотеках, навчальних закладах. Тобто обстрілює цілі райони, де може бути місцеве населення. Це тактика росіян, пов'язана з продукуванням терору, щоб потім звинувачувати Сили оборони. Росіяни це роблять і на правому, і на лівому березі Дніпра", - підкреслила Гуменюк.

Нагадаємо, раніше у Силах оборони Півдня повідомили, для чого потрібна термінова зачистка окупантів на лівому березі Херсонщини. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті