Підтримка українських біженців у Польщі: думки поляків щодо подальшої допомоги розділилися

У Польщі половина населення підтримує збереження тієї підтримки, яку зараз мають українські біженці в країні, але й майже 40% більшою чи меншою мірою проти. Про це свідчать результати опитування, проведеного на замовлення RMF FM та Rzeczpospolita, - пише "Європейська правда".

Респондентів запитали, чи, на їхню думку, Польща має продовжити підтримку, яку зараз мають українці з тимчасовим захистом у питаннях житла, доступу до медичної освіти, навчання і соцпідтримки.

На це запитання 21,8% відповіли ствердно і 27,3% – "радше так".

Водночас, 22% вважають, що Польща скоріше не має продовжувати підтримку у такому вигляді, і 17,9% – "точно не має". 

Ще 11% не визначилися з думкою.

Опитування не свідчить про суттєву залежність між політичними симпатіями респондентів і їхнім бажанням або небажанням продовжувати підтримку українських біженців. Так, серед тих, хто назвав себе прихильниками правлячої коаліції, схвалюють продовження підтримки 62%, серед прихильників опозиції – 53%. 

Соцопитування "Євробарометр", що проводилося в останній тиждень серпня в усіх країнах-членах ЄС, показало, що більшість європейців виступають за продовження підтримки України, хоча для різних видів підтримки показники суттєво різняться. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті