Підсанкційний російський олігарх Усманов повернувся на посаду президента Міжнародної федерації фехтування (FIE)

Російський мільярдер узбецького походження Алішер Усманов, який перебуває під санкціями, повернувся на посаду президента Міжнародної федерації фехтування. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Вloomberg та Федерація фехтування України (ФФУ). 

Як повідомляється, конгрес FIE обрав 71-річного Усманова своїм президентом під час голосування 30 листопада у Ташкенті, столиці Узбекистану. Він отримав 120 балів. За його опонента, 58-річного шведського фехтувальника Отто Дракенберга, проголосувало 46 делегатів.

«Я вдячний міжнародній сім’ї фехтувальників за довіру та підтримку, яка переконала мене в тому, що моє рішення балотуватися на посаду президента FIE є правильним», — сказав Усманов.

Мільярдер зміг стати кандидатом у жовтні, коли його підтримали 103 зі 156 країн-членів федерації, зокрема кілька країн ЄС.

Водночас Федерація фехтування України заявила, що вся українська фехтувальна спільнота обурена рішенням обрати Усманова главою FIE.

У ФФУ вважають, що проведення конгресу FIE у Ташкенті, рідному місті Усманова, а також завчасне поширення керівництвом організації листа про підтримку бізнесмена більш ніж 100 національними федераціями свідчило про «заздалегідь написаний сценарій».

Додають, що «давно зрозуміли», що даремно «апелювати до совісті та людяності» іноземних спортивних функціонерів. Тож, окрім протестів, обіцяють реагувати на «всі незаконні й аморальні дії» в юридичній площині.

Як заявили у федерації, подальші кроки вони визначать після консультацій зі спортсменами, тренерами, Національним олімпійським комітетом та Мінмолодьспорту.

Нагадаємо, Алішер Усманов заснував російську інвестиційну групу USM, яка контролює залізорудну компанію «Металлоінвест». Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, його статок становить близько 13 мільярдів доларів.

Він очолював FIE зі штаб-квартирою у Лозанні з 2008 року. У березні 2022-го Усманов призупинив виконання своїх обов’язків, пославшись на санкції проти нього та водночас оголосивши, що буде боротися в судах через «звинувачення в наклепі».

Після відставки з FIE Усманов зосередився на боротьбі в європейських судах із ЗМІ, які пов’язували його з російським диктатором Путіним, і зумів виграти ці справи. 

Однак його апеляція проти санкцій ЄС була безрезультатною, тож він не зможе їздити на роботу в Лозанну чи відвідувати міжнародні турніри, включно з літніми Олімпійськими іграми 2028 року в Лос-Анджелесі.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів США ввело санкції проти підприємства "Металлоінвест", яке контролюють російські бізнесмени Алішер Усманов та Володимир Скоч.

 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті