Підприємство зі Словаччини надасть технологію відкачування й очищення води з шахт Луганщини після деокупації - Лисогор

Підтоплення шахтними водами наразі є найбільшою екологічною проблемою на окупованій Луганщині, і вже робляться кроки для того, щоб її вирішувати після деокупації - зокрема, є домовленість з підприємством Словаччини про надання Україні відповідної технології. Про це повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор в інтерв'ю "ОстроВу" 3 червня.

"Найбільша екологічна проблема на тій частині Луганської області, де є чи були шахти - це грунтові води", - каже Лисогор. 

За його словами, представники Луганщини вивчають досвід інших держав, які консервували шахти, але його дуже складно застосувати в Луганській області через безліч відмінностей. У першу чергу через те, що в інших державах шахти консервувались одразу після припинення роботи, а в наших реаліях після цього пройшов тривалий час і ситувція стала катастрофічною для екології.

Як зазначає Лисогор, максимально відповідає специфіці Луганської області досвід одного з заводів Словаччини, яке не лише робить водовідведення, а й очищує грунтову шахтну воду таким чином, що вона, хоч і лишається непитною, стає придатною для різних господарчих цілей. Вже існує домовленість про те, що це підприємство допоможе відкачувати грунтові води на Луганщині за його технологією після деокупації. 

"Безумовно, партнери кажуть, що спочатку нам треба прийти туди фізично й, так б мовити, все "попробувати руками". Треба зрозуміти, чи впорається наявна технологія саме з тими хімічними сполуками, які є у грунтових водах на нашій території", - уточнює очільник ОВА. 

Він також підкреслює, що саме екологія є зараз найбільшою проблемою Луганської області. Підтоплення (причому не лише шахтними водами) спостерігається й у тих регонах, де його раніше не було, адже до неналежного "закриття" шахт додалось те, що окупани б'ють по дамбах. Крім того, тривають лісові пожежі - з Кремінського лісу вони вже перекинулись далі, на інші лісови масиви.

Яким чином і наскільки точно зараз вдається відстежувати те що відбувається з екологією окупованої області, читайте у повній версії інтерв'ю з Артемом Лисогором на "ОстроВі" найближчим часом. 

Раніше повідомлялось, що лісова пожежа на окупованій території Луганської області дісталась Рубіжного й села Кудряшівка.

Раніше також повідомлялось, що мешканців окупованого селища Біле на Луганщині евакуюють через підтоплення. Окупанти тим часом проводять "наради".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті