Підозрюваний у вбивстві Фаріон міг витратити на організацію вбивства приблизно 20 тисяч гривень - Нацполіція

Про це розповів голова Національної поліції Іван Вигівський в інтерв’ю «Українським новинам».

Він пояснив, що підозрюваний у вбивстві мовознавиці Ірини Фаріон В’ячеслав Зінченко  вважав, що в Україні дискримінують російськомовних. Така думка в нього сформувалася під впливом декількох Telegram-груп, які пропагували насильство й були пов'язані з нацистською організацією.

Водночас Вигівський зазначив, що до вбивства можуть бути причетні російські спецслужби, адже Зінченко нібито мав «певні переписки». росіяни могли допомагати хлопцю підготуватися, хоча, найімовірніше, він готувався сам.

«Він читав книжки ФСБ, літературу, як не залишати сліди злочину, читав методички, як працюють правоохоронці по розкриттю та як обійти переслідування. (…) Можу сказати, що він добре підготувався, був обізнаний, читав багато літератури, розумів методи конспірації», — каже голова Нацполіції.

Знайти його змогли за допомогою технологій: у такий спосіб вирахували його манеру ходи, з’ясували маршрути переміщення та місця тимчасового проживання.

Щодо грошей, які підозрюваний міг витратити на реалізацію вбивства, Вигівський каже, що той витратив приблизно 20 тисяч гривень зі свого криптогаманця.

Як повідомлялося, донька Ірини Фаріон Софія Особа у межах справи щодо вбивства матері подала цивільний позов про відшкодування моральної шкоди на суму 15 млн грн. 

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті