Підозру отримали ще п’ять колаборантів з Херсонщини й Луганщини – СБУ

СБУ повідомила про підозру ще 5 колаборантам, серед яких – чиновник Херсонської міськради, псевдоректори місцевих вишів та посадовиці "МВС ЛНР". Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 12 квітня.

"У результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру ще п’ятьом ворожим поплічниками, які добровільно пішли на співпрацю з ворогом, – сказано в повідомленні. – Так, кіберфахівці СБУ задокументували злочинні дії колишнього начальника одного з відділів Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міськради".

Зазначається, що під час захоплення міста гауляйтер Сальдо особисто запропонував чиновнику очолити створене агресором "унітарне підприємство Херсонтепломережі". Перебуваючи на "посаді", зловмисник організував так звану "інвентаризацію" майна інфраструктурного об’єкта для його передачі російським монополіям.

Крім того, контррозвідники СБУ викрили двох посадовиць Управління Державної міграційної служби у Луганській області, які приєднались до окупаційного "МВС ЛНР". У лавах фейкової установи зловмисниці виконували вказівки росії щодо примусової "паспортизації" місцевих жителів.

Ще одна колаборантка під час окупації Херсона очолила так званий "Херсонський університет". Там вона впроваджувала освітні "стандарти" країни-агресора, а під час звільнення міста втекла до Криму.

СБУ також задокументувала підривну діяльність колишнього викладача Харківського національного університету внутрішніх справ, який звільнився ще у 2014 році. На початку повномасштабного вторгнення він опублікував на одному із проросійських Телеграм-каналів звернення, де закликав колишніх колег та курсантів допомогти агресору у захопленні Києва. За це наприкінці травня 2022 року зловмисника призначили очільником так званого "Мелітопольського університету ім. Макаренка".

Перебуваючи на "посаді", фігурант поширював кремлівські наративи, в яких ставив під сумнів існування української державності.

За викритими фактами тривають слідчі дії у межах кримінальних проваджень за такими статтями Кримінального кодексу України:

- 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

- 111 (державна зрада);

- 111-1 (колабораційна діяльність);

- 111-2 (пособництво державі-агресору).

Наразі підозрювані переховуються від правосуддя на тимчасово окупованих територіях України. Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисників до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Раніше повідомлялось, що донецька "чиновниця", яка "розпоряджається" українською землею з 2014 року, отримала підозру.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті