Першу державну українсько-угорську школу та гімназію відкривають у Будапешті

Першу в Угорщині державну двомовну середню школу та гімназію, де учні вивчатимуть угорську й українську мови, відкриють у Будапешті 1 вересня, повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.

"Історична подія для українців в Угорщині, значення якої важко переоцінити. У Будапешті зареєстрована перша державна українсько-угорська двомовна середня школа та гімназія", - написав Микита у фейсбуці 23 серпня.

За його словами, 1 вересня українські учні, які проживають в Угорщині, підуть у повнокомплектну п'ятиденну школу з навчанням українською мовою з 1 до 12 класу. Угорську мову учні вивчатимуть як іноземну. Фінансування навчального закладу здійснюється за рахунок коштів державного бюджету Угорщищини. Для забезпечення навчального процесу вже підготовлено окреме приміщення.

За словами голови обладміністрації, відкриттю школи передувала тривала робота спеціально сформованої двосторонньої робочої групи на чолі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком і міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, а "також особиста комунікація між президентом Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном".

Статті

Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Світ
11.09.2024
10:17

«Не потрібно радикально й однозначно заявляти про неможливість переговорів». Російські ЗМІ про Україну

Концентрація п'ятнадцятитисячного угруповання українських військ як головну мету розглядає зовсім не Білорусь, а, швидше за все, Росію. І насамперед територію Брянської області, в якій Київ може спробувати розіграти «курський сценарій».
Всі статті