Переважна більшість українців не готова на територіальні поступки заради припинення війни - центр Разумкова

Переважна більшість українців вважає неприйнятними територіальні поступки в обмін на припинення війни. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" та соціологічною службою Центру Разумкова, - повідомляє Бі-бі-сі.

"Переважна більшість українців продовжує демонструвати неготовність до компромісів з агресором заради припинення війни. На територіальні поступки заради припинення війни готові піти менше 5% українців. Готовність поступитися майбутнім членством України в НАТО висловило дещо більше - 18% українців", - йдеться в дослідженні.

Більшість опитаних вважає неприйнятними вимогу про надання російській мові статусу офіційної/державної в Україні (75%) і відмову від політики декомунізації (69%).

"Повномасштабна війна та зростання цінності держави в очах громадян зумовили переосмислення минулого життя в незалежній Україні. Суттєво зросла кількість тих, хто вважає, що за роки незалежності було більше позитивних подій", - пишуть соціологи.

Опитування проводилося 9-15 серпня, загалом було опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті