Переселенців з Луганщини у Дніпрі проінформували про надання тимчасового житла (алгоритм, контакти)

Про можливості надання тимчасового житла проінформували переселенців з Луганщини у Дніпрі. Про це повідомила Кремінська міська військова адміністрація у facebook.

"30 жовтня на базі Кремінського координаційного центру підтримки ВПО Луганщини в місті Дніпро відбувся захід, організований благодійним фондом "Право на захист". Він був присвячений темі надання тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб. Зустріч об'єднала 18 учасників: 15 долучилися онлайн, а троє були присутні особисто. Взяли участь у заході і працівники координаційного центру", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що юристи фонду розповіли про покрокову процедуру отримання житла, акцентуючи увагу на важливих деталях - від оформлення документів до процесу подачі заявки. Спікери роз'яснили права заявників, механізми реєстрації та черги для пріоритетних категорій.

Зокрема, юристка Поліна Шило висвітлила етапи реєстрації, бальну систему пріоритетності, а також нагадала, що в деяких регіонах, зокрема у Дніпрі, програми тимчасового житла для ВПО поки що не діють. В інших містах слід із заявою звернутися до органів місцевого самоврядування, наприклад до міської або селищної ради.

Для подачі заяви потрібні наступні документи: 

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу; 

- довідка ВПО; 

- документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про народження або шлюб);

- реєстраційний номер платника податків; 

- докази пріоритетного права на отримання житла. 

Поліна Шило також детально пояснила бальну систему, яка використовується для визначення черги на отримання житла. Першочергове право мають сім’ї військових, багатодітні родини та переселенці, житло яких було зруйноване через війну. Особи, які відповідають цим критеріям, отримують пріоритетні бали, що значно прискорює процес отримання житла.

Інша спікерка Інна Токарєва доповнила інформацію про грошову допомогу на оренду житла, яку можуть отримати ВПО в разі загрози виселення з місць тимчасового проживання. Проєкт реалізовується за підтримки Гуманітарного фонду для України (ГФУ/UHF) у м. Вінниця, Вінницькій області та у м. Дніпро, Дніпропетровській області. Деталі порогами та критерії відбору - за посиланням.

Також фахівці благодійного фонду розповіли про те, що з 2025 року в державі планується запуск пілотного проекту, за яким ВПО зможуть отримувати субсидії на оренду житла, якщо орендна плата перевищує 30% від сукупного доходу сім’ї.Учасники заходу активно ставили запитання, дізнавалися про субсидії на оренду, критерії надання грошової допомоги, можливість впливу на орендаторів, що уникають укладання офіційних угод тощо.

Зазначається, що офіси БФ "Право на захист" діють в різних регіонах країни. За консультацією до юристів фонду можна звернутися за номерами "гарячої лінії" (працює пн-пт з 8:00 до 21:00):

Vodafone: 099 507 50 90

Kyivstar: 068 507 50 90

Lifecell: 093 507 50 90

А также в Телеграм.

Раніше повідомлялась, що два об’єкти для облаштування житла запропонували для переселенців з Луганщини в Івано-Франківській області. Вивчається потреба в житлі.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті