"Переосмислення Мінських угод": Трамп хоче заморозити російсько-українську війну

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп може запропонувати план урегулювання війни в Україні, що буде "переосмисленням" Мінських угод, якщо переможе на виборах, однак цього разу буцімто можуть передбачити наслідки за порушення угоди. Про це пише Financial Times із посиланням на давнього радника Трампа, - передає "Європейська правда".

Як пишуть журналісти, раніше Джеймс Ді Венс, якого Трамп обрав своїм кандидатом у віцепрезиденти, розповідав, що угода про завершення війни в Україні може передбачати замороження бойових дій на теперішній лінії фронту та відмову України від вступу до НАТО.

Радник Трампа, із яким поспілкувалася газета стверджує, що проєкт урегулювання, який той може запропонувати, передбачатиме механізми примусу і наслідки за порушення угоди, на відміну від невдалих Мінських угод.

Водночас, на його думку, гарантувати виконання угоди мають європейські війська, а не сили НАТО чи миротворці ООН. 

"Ми не будемо за це платити. За це платить Європа", – заявив радник.

За даними журналістів, союзники Трампа вважають, що Україна програє війну, і тому наполягати на врегулюванні "морально правильно". 

Як пише газета, Трамп нібито вважає, що чинний американський президент Джо Байден мав би поговорити з очільником Кремля Владіміром Путіним, так само як раніше президенти розмовляли з радянськими лідерами під час Холодної війни.

Крім того, кандидат у президенти США від республіканців нібито думає, що членство в НАТО для України не є варіантом у короткостроковій перспективі, а тому це питання можуть зняти на кілька років, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів.

"Ми заморожуємо конфлікт, Україна не поступається жодною територією, вони не відмовляються від своїх територіальних претензій, і ми ведемо переговори з розумінням того, що остаточної угоди, ймовірно, не буде, поки путін не зійде зі сцени", – заявив Фред Флейц, який працював у першій адміністрації Трампа.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті