Передача Україні F-16: у Держдепі розповіли про стадії процесу

На потенційну передачу винищувачів F-16 в Україну – чи то зі Сполучених Штатів, чи то від союзників – підуть місяці. Про це заявив заступник помічника держсекретаря США з військово-політичних питань Стенлі Браун, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Military Times.

За його словами, хоча США наразі не оголосили про намір передати винищувачі Україні, вони підтримують такі плани з боку союзників.

Браун наголосив, що процес передачі Україні сучасних літаків має бути "цілісним" і включати навчання як пілотів, так і техніків.

Одним із перших кроків у потенційній передачі літаків F-16 буде ліцензія на навчання цих пілотів, ще до того, як дозвіл на передачу літаків з’явиться.

Потім необхідно буде визначити, яким чином відбуватиметься передача винищувачів Україні.

Браун розповів, що Державний департамент уже працює над оформленням документів для запитів на передачу від третіх країн.

Він не назвав терміни, коли будуть готові ці документи, але сказав, що "це зараз проходить набагато швидше".

Нагадаємо, що Данія та Нідерланди очолюють "коаліцію винищувачів", яка обговорює навчання українських пілотів на західних бойових літаках та потенційні поставки винищувачів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
03.03.2025
23:40

Суперечка в Білому домі: Україна на шляху до втрати ключового союзника?

Те, що Зеленського одразу після цього прийняв король Великобританії, також має велике символічне значення. Хоча король не має політичної влади, його роль у Співдружності є важливою. Це підкреслює розкол у саксонському світі.
Світ
03.03.2025
14:00

«Хитра комбінація, яка заздалегідь продумана». Російські ЗМІ про Україну

«Спочатку я схилявся до того, що це психічна і політична неадекватність Зеленського. Переглянувши кадри з цієї зустрічі, я побачив, що Трамп і Венс не були готові до такої розмови. Це був не їхній план. А Зеленський просто вдоволено посміхався...
Донбас
02.03.2025
14:14

Прогулянка журналістів руїнами «звільнених» міст, які ніхто не збирається відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Прогулянка журналістів руїнами «звільнених» міст, які ніхто не збирається відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу
Всі статті