Patriot може збивати ракети С-300, але раціональніше нищити ці ЗРК на землі - Ігнат

Передані міжнародними партнерами зенітно-ракетні комплекси Patriot можуть збивати випущені ворожими зенітно-ракетними системами С-300 ракети, але це буде не раціонально, тому установки краще намагатися нищити на землі. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Їх багато: 6-7 тисяч ракет С-300 було ще кілька місяців тому. Тут більш раціонально нищити їх на землі. Та й летять вони зі швидкістю 3,5 тисячі кілометрів на годину. Їм треба лічені хвилини, щоб прибути. Але Patriot може збивати такі ракети, тому що С-300 запускають по балістичній траєкторії. Може, але треба розуміти, скільки у нас буде ракет до Patriot і скільки у них до С-300. Зрозуміло, що вони будуть робити те ж саме, як Shahed запускати їх, виснажуючи нашу ППО", - сказав Ігнат.

Він зазначив, що іранськими Shahed росіяни намагаються виявити українську ППО, спробувати влучити в неї та виснажити загалом. «Подивіться, скільки ми на них витрачаємо ракет та різних засобів. Тому це й називається війною на виснаження, бо ворог намагається виснажити нас, ми – його. Але ж ми його також виснажуємо. Подивіться, скільки техніки ворожої знищено, його крилатих ракет», - додав речник.

Передана західними партнерами система протиповітряної оборони Patriot уже заступила на бойове чергування в Україні та захищає наше небо від ворожих ракет, в тому числі й балістичних, та авіації, а інші – ще у дорозі.

Як повідомлялося, Юрій Ігнат раніше наголошував на тому, що отримані від міжнародних партнерів зенітно-ракетні комплекси Patriot суттєво посилять протиповітряну оборону України і дозволять тримати російські літаки подалі від кордону.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті