Парламент Південної Кореї ухвалив рішення оголосити імпічмент президенту

Парламент Південної Кореї 14 грудня ухвалив рішення оголосити імпічмент президенту Юн Сок Йолю, який раніше ввів воєнний стан у країні на кілька годин. Тепер його долю вирішить Конституційний суд, - повідомляє Polskieradio.pl.

Опозиція називає оголошення воєнного стану спробою державного перевороту і вимагає судити президента після його відставки. Його звинувачують у заколоті, держзраді та зловживанні владою. Юн Сок Йоль, зі свого боку, стверджує, що використовував президентські повноваження, щоб оголосити воєнний стан для «захисту нації та нормалізації державних справ», оскільки опозиція, на його думку, паралізувала роботу уряду.

Депутати змогли оголосити імпічмент із другої спроби. Минулого тижня це не спрацювало через бойкот голосування депутатами правлячої партії. Однак цього разу правляча партія взяла участь у голосуванні.

Обов'язки глави держави тимчасово виконуватиме прем'єр-міністр Хан Док Су.

Юн Сок Йоль втратить повноваження, але залишиться на посаді президента до рішення Конституційного суду. У разі, якщо суд вирішить усунути його з посади, нові вибори мають відбутися через 60 днів.

Як повідомлялося, парламент Південної Кореї скасував воєнний стан.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті