Парламент Чехії схвалив можливість продовження тимчасового захисту для українських біженців

Українські біженці зможуть продовжити тимчасовий захист у Чехії ще на рік, тобто до кінця березня 2025 року. Про це повідомляє "Радіо Прага".

Зазначається, що процедура продовження буде практично такою ж, як і цього року. Це передбачає внесення поправки до закону під назвою "lex Ukrajina", який був схвалений 1 грудня Палатою депутатів голосами коаліції та опозиційного руху ANO. Депутати обмежили час, протягом якого біженці можуть залишатися в безоплатному тимчасовому житлі, і змінили порядок депортації людей, які мають тимчасовий захист. Тепер поправку буде направлено на розгляд до Сенату.

Тимчасовий захист дає змогу біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці. Для його продовження, згідно з проєктом, українцям спочатку доведеться зареєструватися в електронному вигляді до 15 березня 2024 року. При цьому необхідно забронювати дату для особистого візиту до МВС. Там вони отримають візову наліпку, яка є підтвердженням статусу тимчасового захисту.

Для відмітки наліпки буде необхідно з'явитися в МВС до кінця вересня 2024 року. Нині біженцям доведеться надавати підтвердження про наявність житла з офіційно завіреним підписом власника нерухомості або орендодавця, - вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, за 2023 рік українські біженці в Чехії заплатять податків більше, ніж сума отриманих ними соцдопомог.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті