Парламент Чехії схвалив можливість продовження тимчасового захисту для українських біженців

Українські біженці зможуть продовжити тимчасовий захист у Чехії ще на рік, тобто до кінця березня 2025 року. Про це повідомляє "Радіо Прага".

Зазначається, що процедура продовження буде практично такою ж, як і цього року. Це передбачає внесення поправки до закону під назвою "lex Ukrajina", який був схвалений 1 грудня Палатою депутатів голосами коаліції та опозиційного руху ANO. Депутати обмежили час, протягом якого біженці можуть залишатися в безоплатному тимчасовому житлі, і змінили порядок депортації людей, які мають тимчасовий захист. Тепер поправку буде направлено на розгляд до Сенату.

Тимчасовий захист дає змогу біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці. Для його продовження, згідно з проєктом, українцям спочатку доведеться зареєструватися в електронному вигляді до 15 березня 2024 року. При цьому необхідно забронювати дату для особистого візиту до МВС. Там вони отримають візову наліпку, яка є підтвердженням статусу тимчасового захисту.

Для відмітки наліпки буде необхідно з'явитися в МВС до кінця вересня 2024 року. Нині біженцям доведеться надавати підтвердження про наявність житла з офіційно завіреним підписом власника нерухомості або орендодавця, - вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, за 2023 рік українські біженці в Чехії заплатять податків більше, ніж сума отриманих ними соцдопомог.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті