ООН запросить у донорів понад $3 млрд на допомогу Україні у 2024 році

Наступного тижня ООН запросить у донорів 3,1 мільярда доларів на гуманітарні потреби України у 2024 році. Таку суму назвала на засіданні Ради безпеки ООН представниця Управління з координації гуманітарних питань Едем Восорну, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що річний план гуманітарної підтримки України буде представлений у Женеві наступного понеділка, 15 січня.

"Поки триває війна в Україні, і зростають гуманітарні потреби, фінансова підтримка не повинна слабшати", - сказала Ворсону.

Її колега Єнс Лерке заявив, що гуманітарна підтримка в році, що настав, знадобиться більш ніж 14,6 мільйона жителів України - це 40% населення країни. Крім того, допомоги потребуватимуть близько 2,3 мільйона українських біженців у різних країнах світу. Їхні потреби теж включені в річний план. Близько чотирьох мільйонів українців, зокрема близько мільйона дітей, були змушені покинути свої домівки і стати біженцями всередині власної країни. Загальну кількість біженців Лерке оцінює в 6,3 мільйона.

Едем Восорну повідомила, що серйозну заклопотаність викликає становище мешканців українських регіонів, окупованих росією. Доступ туди для гуманітарних місій і структур ООН, за її словами, значно ускладнений. "Особливо тривожно, що це стосується сотень тисяч людей, які живуть на окупованих територіях у безпосередній близькості до лінії фронту, де найбільше потреби", - наголосила вона.

Як повідомлялося, понад 14 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті